Ubezpieczenie do Kanady

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Bezpieczne zwiedzanie Kanady

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma tam żadnego znaczenia. Jak zatem przygotować się od strony formalnej do wyjazdu, nie stracić fortuny podczas leczenia oraz wcześniej, kupując odpowiednie ubezpieczenie do Kanady?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kanady rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Oczywiste jest, że wyjeżdżając poza granice Europy konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, ponieważ opłacane przez nas do NFZ-tu składki nie przynoszą nam korzyści na terytorium Kanady. Do darmowej opieki medycznej są tam uprawnieni jedynie obywatele tego kraju. Koniecznie zatem należy wykupić dla siebie i wyjeżdżających z nami osób ubezpieczenie turystyczne, obejmujące minimum: NNW, OC, a przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia.

Koszty leczenie w Kanadzie

Jak wyglądają ceny za leczenie w Kanadzie? Oto krótka prezentacja: wizyta u lekarza ogólnego to niebanalny koszt wielkości 40-80 dolarów kanadyjskich, doba leczenia szpitalnego to koszt co najmniej 200 CAD, generalnie nieskomplikowane i bez zabiegowe leczenie w szpitalu za dobę z podstawowymi badaniami to 1500-2000 CAD.

Refundacja w razie problemów

Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe w którym mamy wykupioną polisę posiada swojego przedstawiciela na terenie Kanady to cały proces leczenia odbędzie się bezgotówkowo. liść klonuJeśli nie, to należy pamiętać aby koniecznie zabrać ze sobą ze szpitala historię leczenia wraz z wszelkimi rachunkami. Po powrocie do kraju należy udać się do wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego i tam przedstawić wszelką dokumentację (7 dni od powrotu). Cena ubezpieczenia w głównej mierze zależy od wysokości zabezpieczenia na wypadek leczenia. Pamiętając, jak drogie jest leczenie w Kanadzie, wybierajmy polisy o wyższej sumie gwarancyjnej, uznając, że do Kanady nie warto wykupywać ubezpieczenia o gwarancji niższej niż 20 tyś USD.

Kup ubezpieczenie

Polisy proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe często dodatkowo pozwalają wykupić klientom opcję obejmującą wypadki w sportach ekstremalnych, zabezpieczenie bagażu czy kosztów podróży. Aby nie zginąć w gąszczu ofert towarzystw ubezpieczeniowych polecamy skorzystać z naszego prostego kalkulatora, który swoim zakresem obejmuje również ubezpieczenia do Kanady.

Kanada
5 (100%) 1