Ubezpieczenie do Korei Południowej

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wysokie koszty leczenia w Korei

Korea Południowa to jeden z najbardziej bezpiecznych krajów na świecie dla turystów, warto jednak zaopatrzyć się przed wyjazdem w odpowiednią polisę, która zagwarantuje nam między innymi zwrot kosztów leczenia, NNW i Assitance, a także opcjonalnie ubezpieczenie bagażu, OC i ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów chorób przewlekłych.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Korei Południowej rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Służba zdrowia

Koszty leczenia w Korei są stosunkowo wysokie. Koszt wizyty w klinice dla cudzoziemców to wydatek co najmniej 30 USD, zaś doba w szpitalu kosztuje od 100 USD wzwyż. Za poważniejsze badania możemy zapłacić nawet ponad 1000 USD! Warto zatem dopilnować, aby zwrot kosztów leczenia możliwy był do odpowiednio wysokiej kwoty.

Bezpieczeństwo

korea pd budynek

Jest to kraj w którym bardzo rzadko zdarzają się rozboje, oszustwa lub kradzieże. Turyści generalnie mogą czuć się bezpiecznie, należy jedynie zachować większą ostrożność w dużych miastach. Warto też rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu na wypadek jego zagubienia np. przez linie lotnicze.

Kup ubezpieczenie

Zastanówmy się, czy na miejscu zamierzamy uprawiać sporty, które mogłyby zostać uznane przez ubezpieczyciela za ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Będzie to np. nurkowanie, wspinaczka skałkowa lub alpinizm.

Warto pomyśleć o polisie nawet jeśli jedziemy na wycieczkę zorganizowaną z biurem podróży. Organizatorzy wyjazdów często w ramach oszczędności wykupują dla swoich klientów polisy o minimalnym zakresie, które mogą nie wystarczyć np. na pokrycie kosztów leczenia. Można też dokupić ubezpieczenie na wypadek odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu, dzięki czemu uzyskamy zwrot kosztów jeśli zrezygnujemy z udziału w wyjeździe przed planowaną datą jego rozpoczęcia.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej?

Nie musimy już fatygować się osobiście do oddziałów towarzystw ubezpieczeniowych, aby dokonać wyboru oraz wykupić polisę. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki na naszej stronie, która za nas porówna oferty towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najtańszą opcję. Polisę zaś możemy kupić całkowicie online co pozwala na zaoszczędzenie czasu, tak potrzebnego na organizowanie wyjazdu do Korei Południowej.

Korea Południowa
5 (100%) 1