Ubezpieczenie do Korei Południowej

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wysokie koszty leczenia w Korei

Korea Południowa to jeden z najbardziej bezpiecznych krajów na świecie dla turystów, warto jednak zaopatrzyć się przed wyjazdem w odpowiednią polisę, która zagwarantuje nam między innymi zwrot kosztów leczenia, NNW i Assitance, a także opcjonalnie ubezpieczenie bagażu, OC i ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów chorób przewlekłych.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Korei Południowej rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Korei Południowej

Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Wariant XSmall
128 718zł
KL
17 162zł
NNW
214 530zł
OC
1 716zł
Bagaż
Zakres Standard
128 718zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
90 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
160 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Służba zdrowia

Koszty leczenia w Korei są stosunkowo wysokie. Koszt wizyty w klinice dla cudzoziemców to wydatek co najmniej 30 USD, zaś doba w szpitalu kosztuje od 100 USD wzwyż. Za poważniejsze badania możemy zapłacić nawet ponad 1000 USD! Warto zatem dopilnować, aby zwrot kosztów leczenia możliwy był do odpowiednio wysokiej kwoty.

Bezpieczeństwo

korea pd budynek

Jest to kraj w którym bardzo rzadko zdarzają się rozboje, oszustwa lub kradzieże. Turyści generalnie mogą czuć się bezpiecznie, należy jedynie zachować większą ostrożność w dużych miastach. Warto też rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu na wypadek jego zagubienia np. przez linie lotnicze.

Kup ubezpieczenie

Zastanówmy się, czy na miejscu zamierzamy uprawiać sporty, które mogłyby zostać uznane przez ubezpieczyciela za ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Będzie to np. nurkowanie, wspinaczka skałkowa lub alpinizm.

Warto pomyśleć o polisie nawet jeśli jedziemy na wycieczkę zorganizowaną z biurem podróży. Organizatorzy wyjazdów często w ramach oszczędności wykupują dla swoich klientów polisy o minimalnym zakresie, które mogą nie wystarczyć np. na pokrycie kosztów leczenia. Można też dokupić ubezpieczenie na wypadek odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu, dzięki czemu uzyskamy zwrot kosztów jeśli zrezygnujemy z udziału w wyjeździe przed planowaną datą jego rozpoczęcia.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej?

Nie musimy już fatygować się osobiście do oddziałów towarzystw ubezpieczeniowych, aby dokonać wyboru oraz wykupić polisę. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki na naszej stronie, która za nas porówna oferty towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najtańszą opcję. Polisę zaś możemy kupić całkowicie online co pozwala na zaoszczędzenie czasu, tak potrzebnego na organizowanie wyjazdu do Korei Południowej.

Artykuły

Koszty leczenia w Korei Południowej

Koszty leczenia w Korei Południowej

Korea Południowa od lat 50. ubiegłego stulecia zmieniła się w gospodarczego giganta, a dzisiaj takie firmy, jak Samsung czy Huawei są rozpoznawane na całym świecie. Wzrost gospodarczy pozytywnie odbił się także na przemyśle turystycznym, ponieważ Korea jest jednym z najczęstszych destynacji dalekowschodnich podróży. Czy jednak ekonomiczny sukces odbija się na kosztach usług publicznej służby zdrowia?

Czytaj