Ubezpieczenie do Kuwejtu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Działania militarne już minęły. Mimo to uważaj kupując polisę.

O Bliskim Wschodzie słyszeliśmy jeszcze do niedawna tylko w kategoriach działań militarnych. To już przeszłość. Pamiętaj jednak, że nie każde ubezpieczenie do Kuwejtu będzie odpowiednie. Doradzamy, które kupić aby czuć się bezpiecznie podczas podróży w celach turystycznych lub biznesowych.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kuwejtu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

W Kuwejcie do lekarza?

Opieka medyczna dla turystów jest płatna. Wizyta u lekarza specjalisty to koszt rzędu 35-50 USD, doba spędzona w szpitalu bez badań ambulatoryjnych będzie nas kosztować od 200 do 500 USD. Dlatego też przed wyjazdem d Kuwejtu warto się ubezpieczyć na wyższą kwotę. Należy pamiętać, żeby towarzystwo w którym wykupujemy ubezpieczenie było honorowane w Kuwejcie. Dla bezpieczeństwa najlepiej korzystać z ofert międzynarodowych firm (zobacz kalkulator z prawej).

Gdzie kupić ubezpieczenie do Kuwejtu?

Wybór ubezpieczenia nie jest prostą czynnością. Dlatego tez aby w miarę bezproblemowo przebić się przez gąszcz ofert różnych firm ubezpieczeniowych warto korzystać z darmowej wyszukiwarki, którą udostępniamy na naszym portalu. Dzięki prostemu systemowi i szerokiej ofercie, który wymaga od nas jedynie wprowadzenia kilku podstawowych informacji wybór i zakup ubezpieczenia stanie się wyjątkowo prosty i nie zajmie dużo czasu.

Kup ubezpieczenie

Przygotuj się przed podróżą

Podróż do Kuwejtu musi być dobrze przemyślana jeszcze w Polsce. Wybieramy się bowiem do kraju zniszczonego wojną, dodatkowo jest to Bliski Wschód, czyli jeden z rejonów zapalnych świata współczesnego. wieżePrzede wszystkim jeszcze w Polsce należ udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poinformować go o celu wyjazdu. Powinien określić ogólny stan naszego zdrowia, w razie potrzeby przepisać odpowiednie leki, które wystarczą na czas naszego pobytu w Kuwejcie. Dodatkowo, warto wyposażyć się w apteczkę, w której znajdą się podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na zatrucia pokarmowe, a także środki na przeziębienie. Warto zaopatrzyć się także w podstawowe środki odkażające a także środki opatrunkowe. Ubezpieczenie do Kuwejtu oczywiście pokryje takie zagrożenia ale często nie ma sensu udawać się z nimi do szpitala.

Mimo iż szczepienia nie są obowiązkowe i nikt na granicy Kuwejtu nie poprosi nas o okazanie Międzynarodowej Książeczki Szczepień to lepiej zaszczepić się na WZW typu A i B, błonicę, tężec i wściekliznę.

Kuwejt
5 (100%) 1