Ubezpieczenie do Mołdawii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Przeczytaj, zanim wybierzesz się na polisowe zakupy

Wybierając się do Mołdawii koniecznie musimy wykupić ubezpieczenie OC, natomiast pozostałe rodzaje ubezpieczenia nie są obowiązkowe. Warto jednak wykupić ubezpieczenie zdrowotne i NNW, ponieważ jako turyści jesteśmy obciążani ewentualnymi kosztami leczenia i transportu chorego do kraju. Wykupując polisę czy to polskiego czy też międzynarodowego towarzystwa należy sprawdzić czy jest ono honorowane w Mołdawii, a także czy suma na jaką jesteśmy ubezpieczeni wystarczy na pokrycie leczenia i transportu. Ze względu na koszty leczenia zaleca się, aby minimalna suma ubezpieczenia nie była mniejsza niż 20 000 EUR.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Mołdawii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Mołdawii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

O czym jeszcze pamiętać?

Przed wyjazdem warto także zaszczepić się na WZW typu A i B, a także skompletować apteczkę, w której znaleźć się powinny podstawowe środki przeciwbólowe, las za mgłąprzeciwgorączkowe, przeciwzapalne, środki odkażające i opatrunkowe, oraz w razie możliwości antybiotyk o jak najszerszym spectrum działania. Posiadając swoja apteczkę w wielu sytuacjach jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, bez konieczności porady lekarskiej. Z uwagi na raczej zły stan sanitarny nie należy pić wody z kranu, a także bezwzględnie wystrzegać się kąpieli w niepewnych zbiornikach wodnych. Jak czytamy na stronie jednego z portali podróżniczych:

Obowiązuje zakaz kąpieli w wielu zbiornikach wodnych z uwagi na obecność zarazków cholery.

Gdzie kupić odpowiednie ubezpieczenie do Mołdawii?

Za poradę lekarza na terenie Mołdawii będziemy musieli zapłacić ok. 10 euro. Należy jednak pamiętać, że lepiej korzystać z porady lekarzy w praktykach prywatnych. Publiczna służba zdrowia jest raczej niedoinwestowana i jej standard daleko odbiega od standardów europejskich.

Kup ubezpieczenie

Dlatego też wybierając się na urlop do Mongolii należy wykupić pakiet ubezpieczeniowy. Bardzo pomocna przy wyborze odpowiedniej oferty wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych, może się okazać wyszukiwarka na naszym portalu. Po wprowadzeniu podstawowych danych system przedstawi nam kilka najbardziej konkurencyjnych propozycji. Spośród nich wybór okaże się znacznie prostszy. Oczywiście wybrane ubezpieczenie turystyczne można od razu zakupić przy pomocy płatności Internetowych. Jest to o wiele szybsze i często tańsze rozwiązanie niż wizyta bezpośrednio w biurze TU.