Ubezpieczenie do Nowej Zelandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Raj dla outdoorowców

Od czasu premiery „Władcy Pierścieni” Nowa Zelandia nie może narzekać na brak turystów pragnących zobaczyć bajkowe scenerie z filmu na własne oczy. Wybierając się tam pamiętajmy o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

Bezpieczna Zelandia

zelandia

Nowa Zelandia jest bezpiecznym krajem jeśli chodzi o przestępczość pospolitą. Źródłem zagrożeń, jakich możemy się spodziewać, jest przede wszystkim natura. Zastanówmy się czy w trakcie wyjazdu zamierzamy uprawiać sporty, które ubezpieczyciel mógłby uznać za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka. Wśród nich mogą się znaleźć nurkowanie, wspinaczka, a nawet zwykłe chodzenie po górach, zwłaszcza powyżej określonej wysokości n.p.m. Nowa Zelandia to raj dla pasjonatów outdooru.

Kup ubezpieczenie

Zwróćmy uwagę do jakiej kwoty nasze ubezpieczenie oferuje zwrot kosztów leczenia, ponieważ te w Nowej Zelandii są bardzo wysokie. Na przykład za zwykłą wizytę u lekarza zapłacimy 50-100 NZD (ok. 125 – 250 zł). Za sam tylko pobyt (bez kosztów leczenia, zabiegów, itp.) w szpitalu publicznym zapłacimy 350 NZD (prawie 900 zł) za dobę!

Wypadki drogowe

Jeśli na miejscu zamierzamy wynająć samochód, to pamiętajmy, że ubezpieczenie komunikacyjne, jakie będziemy musieli wykupić, obejmuje wyłącznie pojazd. Zwrot kosztów leczenia osób poszkodowanych w wypadkach drogowych przysługuje osobom objętym powszechnym systemem ubezpieczeń zdrowotnych w Nowej Zelandii, a wiec nie turystom. Warto zatem dodatkowo upewnić się, czy nasza polisa oferuje zwrot kosztów akcji ratowniczej, transportu do szpitala i kosztów leczenie w przypadku wypadku drogowego. Pamiętajmy również o assistance i NNW.

Skąd ubezpieczenie do Nowej Zelandii?

Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy turystyczne, jednak nie musimy wchodzić na stronę internetową każdego z nich i samodzielnie porównywać oferty – nasza wyszukiwarka zrobi to za nas! Oszczędzimy w ten sposób swój czas i pieniądze.

Nowa Zelandia
5 (100%) 2