Ubezpieczenie do Peru

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie w dawnym imperium Inków

Kto by nie chciał zobaczyć jednego z siedmiu cudów współczesnego świata – Machu Picchu? Albo wybrać się w głąb puszczy amazońskiej? Zejść na dno kanionu Colca i podziwiać szybujące nad głowami kondory?

Niezależnie od tego, czy planujemy wybrać się do Peru samodzielnie, czy z biurem podróży, powinniśmy pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Bezpłatne polisy oferowane przez biura podróży to często fikcja – rzadko obejmują podstawowe usługi takie jak chociażby zwrot kosztów leczenia.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Peru rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Peru

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Zagrożenia kontra dobre ubezpieczenie

Wiele osób przed wyjazdem do danego kraju zastanawia się, czy jest on bezpieczny. Oczywiście żadne miejsce na świecie nie jest w pełni bezpieczne, jednak są na przykład takie miasta, po których można bez problemu spacerować 24 godziny na dobę, a są też takie, w których nie można czuć się bezpiecznie nawet za dnia. lamaZagrożenia czyhające na turystę w Peru można podzielić na dwie kategorie: zagrożenia ze strony ludzi oraz ze strony przyrody.

Jeśli chodzi o te pierwsze, to warto zwrócić uwagę, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje, że zagrożenie przestępczością pospolitą w Peru jest duże. Według statystyk ONZ w Peru rocznie 10 osób na 100 tysięcy traci życie w wyniku zabójstwa. To 10 razy więcej niż w Polsce! Zakres ochrony na polisie ubezpieczeniowej powinien zatem obejmować utratę zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży. Wybierając ubezpieczenie zwróćmy na to uwagę pamiętając, że jeżeli czegoś nie ma w OWU, to takie zdarzenie nie jest objęte ochroną.

Do zagrożeń ze strony środowiska naturalnego można na przykład zaliczyć niebezpieczne choroby takie jak malaria, denga czy żółta febra, a także klęski żywiołowe i anomalie pogodowe takie jak El Niño. Często jednak nie trzeba katastrofy, aby ulec wypadkowi, czy to chodząc po górach, czy po prostu jadąc autobusem – MSZ przestrzega, że wiele autobusów w Peru jest w złym stanie technicznym. W tym wypadku liczy się wysokość sumy ubezpieczenia, która nie może być zbyt niska (główny minus polis oferowanych nam przez biura podróży) oraz jego zakres, który powinien obejmować planowane przez nas aktywności.

Jak wybrać najlepsze?

Sporej części zagrożeń nie możemy uniknąć, ale możemy zminimalizować ich skutki wykupując odpowiednią polisę zagraniczną, która obejmie np. zwrot kosztów za ukradziony bagaż. Pamiętajmy również, że w Ameryce Południowej nie obowiązuje nas Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, dlatego należy wykupić ubezpieczenie, aby uniknąć ponoszenia kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Kup ubezpieczenie

Wybierając ubezpieczenie do Peru polecamy posiłkować się nowymi rozwiązaniami, czyli tym co oferuje nam Internet. Oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych można najłatwiej porównać za pomocą naszej (z prawej strony), lub innej multiwyszukiwarki, które od niedawna dostępne są w Polsce. W ten sposób zestawić można wiele ofert oraz kupić najlepszą, zwracając uwagę na charakterystykę i wymogi wyjazdu do Peru. Tak kupione ubezpieczenie jest często tańsze niż bezpośrednio w biurze czy placówce TU, działa już od momentu dokonania płatności a dokumenty do polisy zostają przesłane na adres mailowy oraz SMSem.