Ubezpieczenie do Serbii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie w kraju, który wciąż czeka na odkrycie

Jeśli planujemy wyjazd do Serbii, powinniśmy pomyśleć nad wykupieniem odpowiedniego ubezpieczenia. Kraj ten nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego na miejscu nie mamy co liczyć na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), w ramach której zostalibyśmy objęci państwową opieką zdrowotną. Dlatego w Serbii tak ważne jest posiadanie polisy turystycznej, która zagwarantuje nam zwrot kosztów leczenia, a także transportu medycznego. Polskie MSZ podaje, że opłata za prywatną wizytę u lekarza w Serbii wynosi ok. 50 EUR, zatem jej koszt może nam się zwrócić już po pierwszej wizycie.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Serbii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Serbii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Korzyści płynące z dobrze dobranej polisy

Główne korzyści płynące z ubezpieczenia to NNW i Assistance. Można również wykupić opcje dodatkowe takie jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czy w razie nasilenia lub wystąpienia chorób przewlekłych. krajobrazZawsze warto rozważyć ubezpieczenie bagażu na wypadek jego zgubienia lub kradzieży.

Jeśli na miejscu planujemy uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub ekstremalne, należy zaznaczyć to przy kupowaniu polisy, gdyż będzie miało to wpływ na jej koszt. Do takich sportów należy m.in. wspinaczka skałkowa, paralotniarstwo czy kajakarstwo.

Ubezpieczenie na wyjeździe zorganizowanym do Serbii

Warto zaopatrzyć się w polisę, nawet jeśli jedziemy na wycieczkę zorganizowaną. Biura podróży mają obowiązek ubezpieczenia swoich klientów, jednak zakres tych ubezpieczeń jest często minimalny. Dodatkowa polisa może również zapewnić pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Kup ubezpieczenie

Możesz porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie. Zaledwie kilka kliknięć dzieli Cię od zakupu ubezpieczenie turystycznego na wyjazd do Serbii! Jest to nie tylko szybsze, ale również nierzadko tańsze, niż osobisty zakup u ubezpieczyciela.