Ubezpieczenie do Słowacji

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Bezpiecznie u południowego sąsiada

Mając świadomość tego, jak bardzo górzystym krajem jest Słowacja i że w związku z tym większość ruchu turystycznego rozkłada się na góry (piesze wędrówki, narty czy wspinanie) postaram się skupić właśnie na tym aspekcie podczas wyboru idealnego ubezpieczenia turystycznego na Słowację.

Skrót artykułu:

 • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (jak ta udostępniona).
 • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
 • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Słowacji zaleca sam NFZ.
 • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Czy w ogóle dodatkowo się ubezpieczać?

Wydawać by się mogło, że dodatkowe ubezpieczenie nie jest konieczne – w końcu to kraj sąsiadujący z Polską i należący do Unii Europejskiej. Czyli na jego terenie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oczywiście dzięki tym faktom, możemy otrzymać pomoc medyczną, ale wyłącznie w nagłych przypadkach. Warto się wtedy zgłosić bezpośrednio do szpitala. Licząc na Unię, zwrot kosztów uzyskamy dopiero w kraju a nawet do tej podstawowej opieki przyjdzie nam dopłacić z własnej kieszeni:

 • za wystawienie recepty – 0,17 EUR
 • za świadczenia ambulatoryjne lub wizytę w pogotowiu – 1,99 EUR
 • za transport medyczny – 0,07 EUR/km. (należności trzeba uregulować
  u przewoźnika!)

Leczenie stomatologiczne tylko w niewielkim zakresie jest refundowane.

Co powinno zawierać ubezpieczenie w góry?

Myśląc o wyjeździe do naszego sąsiada zapewne planujesz aktywność w górach: wędrówki po Tatrach Słowackich, Słowackim Raju czy szaleństwa narciarskie. Jeżeli tak jest, koniecznie musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ponieważ EKUZ w tym wypadku nie zapewnia nawet minimalnych świadczeń. TatryGłównymi elementami, które musza znaleźć się w dobrze dobranym ubezpieczeniu w góry Słowacji są:

 • zwrot kosztów akcji poszukiwawczej oraz ratunkowej – bardzo przydatna rzecz w górach i na nartach (lawiny). Kwota na polisie przeznaczona na ten zakres ochrony nie powinna być mniejsza niż 5000 EUR.
 • zwrot kosztów akcji z użyciem śmigłowca – NFZ za taką pomoc w górach pieniędzy nie zwraca a potrafią to być ogromne sumy.
 • objęcie zakresem polisy wszystkich planowanych aktywności – jeżeli chcemy chodzić po górach lub się wspinać, koniecznie zaznaczmy to wybierając polisę! Taką możliwość oczywiście udostępnia nasz kalkulator.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowy zakres ochrony – co warto wybrać?

Kupując ubezpieczenie turystyczne do Słowacji, możemy powiększyć zakres ochrony o różne elementy. Pamiętajmy, że każda dodatkowa ochrona wiąże się z niewielkim ale jednak wzrostem kosztu polisy. Wybierajmy więc świadomie. Jeżeli planujemy jechać samochodem, niezbędna może stać się ochrona assistance. Jeżeli natomiast podróżujemy publicznymi środkami transportu, może warto pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu przed utratą w wyniku kradzieży lub rozboju. Jeżeli wiemy o swoich chorobach przewlekłych i boimy się ich wystąpienia lub zaostrzenia – możemy również uwzględnić to w zakresie polisy. Nie jest wcale to skomplikowane.

Gdzie kupić tak dobraną polisę turystyczną do Słowacji?

Po prawej stronie udostępniamy Państwu specjalną porównywarkę ubezpieczeń wielu znanych towarzystw w jednym miejscu. Pomoże ona w znalezieniu najlepszej oferty według wyżej wymienionych kryteriów ochrony. Prościej się już nie da! Zakupu wybranego ubezpieczenia turystycznego na Słowację mogą dokonać Państwo online a ceny tak uzyskane często są niższe niż bezpośrednio w siedzibie ubezpieczyciela.

Po co przepłacać, skoro można porównywać?!

Słowacja
5 (100%) 1