Ubezpieczenie do Słowacji

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie u południowego sąsiada

Mając świadomość tego, jak bardzo górzystym krajem jest Słowacja i że w związku z tym większość ruchu turystycznego rozkłada się na góry (piesze wędrówki, narty czy wspinanie) postaram się skupić właśnie na tym aspekcie podczas wyboru idealnego ubezpieczenia turystycznego na Słowację.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (jak ta udostępniona).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Słowacji zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Słowację

Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Czy w ogóle dodatkowo się ubezpieczać?

Wydawać by się mogło, że dodatkowe ubezpieczenie nie jest konieczne – w końcu to kraj sąsiadujący z Polską i należący do Unii Europejskiej. Czyli na jego terenie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oczywiście dzięki tym faktom, możemy otrzymać pomoc medyczną, ale wyłącznie w nagłych przypadkach. Warto się wtedy zgłosić bezpośrednio do szpitala. Licząc na Unię, zwrot kosztów uzyskamy dopiero w kraju a nawet do tej podstawowej opieki przyjdzie nam dopłacić z własnej kieszeni:

  • za wystawienie recepty – 0,17 EUR
  • za świadczenia ambulatoryjne lub wizytę w pogotowiu – 1,99 EUR
  • za transport medyczny – 0,07 EUR/km. (należności trzeba uregulować u przewoźnika!)

Leczenie stomatologiczne tylko w niewielkim zakresie jest refundowane.

Co powinno zawierać ubezpieczenie w góry?

Myśląc o wyjeździe do naszego sąsiada zapewne planujesz aktywność w górach: wędrówki po Tatrach Słowackich, Słowackim Raju czy szaleństwa narciarskie. Jeżeli tak jest, koniecznie musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ponieważ EKUZ w tym wypadku nie zapewnia nawet minimalnych świadczeń. TatryGłównymi elementami, które musza znaleźć się w dobrze dobranym ubezpieczeniu w góry Słowacji są:

  • zwrot kosztów akcji poszukiwawczej oraz ratunkowej – bardzo przydatna rzecz w górach i na nartach (lawiny). Kwota na polisie przeznaczona na ten zakres ochrony nie powinna być mniejsza niż 5000 EUR.
  • zwrot kosztów akcji z użyciem śmigłowca – NFZ za taką pomoc w górach pieniędzy nie zwraca a potrafią to być ogromne sumy.
  • objęcie zakresem polisy wszystkich planowanych aktywności – jeżeli chcemy chodzić po górach lub się wspinać, koniecznie zaznaczmy to wybierając polisę! Taką możliwość oczywiście udostępnia nasz kalkulator.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowy zakres ochrony – co warto wybrać?

Kupując ubezpieczenie turystyczne do Słowacji, możemy powiększyć zakres ochrony o różne elementy. Pamiętajmy, że każda dodatkowa ochrona wiąże się z niewielkim ale jednak wzrostem kosztu polisy. Wybierajmy więc świadomie. Jeżeli planujemy jechać samochodem, niezbędna może stać się ochrona assistance. Jeżeli natomiast podróżujemy publicznymi środkami transportu, może warto pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu przed utratą w wyniku kradzieży lub rozboju. Jeżeli wiemy o swoich chorobach przewlekłych i boimy się ich wystąpienia lub zaostrzenia – możemy również uwzględnić to w zakresie polisy. Nie jest wcale to skomplikowane.

Gdzie kupić tak dobraną polisę turystyczną do Słowacji?

Po prawej stronie udostępniamy Państwu specjalną porównywarkę ubezpieczeń wielu znanych towarzystw w jednym miejscu. Pomoże ona w znalezieniu najlepszej oferty według wyżej wymienionych kryteriów ochrony. Prościej się już nie da! Zakupu wybranego ubezpieczenia turystycznego na Słowację mogą dokonać Państwo online a ceny tak uzyskane często są niższe niż bezpośrednio w siedzibie ubezpieczyciela.

Po co przepłacać, skoro można porównywać?!

Słowacja
5 (100%) 1

Artykuły

Ubezpieczenie w słowackie Tatry

Ubezpieczenie w słowackie Tatry

Wykupienie ubezpieczenia na Słowację, stanowi obowiązkowy punkt dla każdego, kto planuje wizytę w słowackiej części Tatr. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Czytaj
Jak przygotować się na wyprawę w Tatry Słowackie?

Jak przygotować się na wyprawę w Tatry Słowackie?

Słowackie Tatry każdego roku przyciągają turystów spragnionych górskich wędrówek. Szczególnie chętnie przyjeżdżają tutaj zimą, by poszaleć na licznych stokach. Jednak słowacka część Tatr oferuje także wiele atrakcji dla miłośników trekkingu. Zobacz, jak przygotować się do takiej wyprawy, by bezpiecznie wrócić do domu.

Czytaj