Ubezpieczenie do Słowenii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czar Słowenii odkrywaj z dobrą polisą

Słowenia to kraj, który coraz częściej przyciąga turystów, piękne jesienne Alpy Julijskie, Kras, Dolina Jogarska to miejsca które warto odwiedzić. Jak zapewnić sobie spokojny urlop z dobrą polisą?

Jako, że Słowenia od 2004 roku jest krajem wchodzącym w skład Unii Europejskiej na terenie państwa posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego jesteśmy leczeni i traktowani jak obywatele Słowenii. Konieczne jest jednak aby wizyta u lekarza odbyła się w ramach jego praktyk publicznych (ZZZS), za wizyty prywatne bowiem nie dostaniemy zwrotu. Dlaczego zatem warto zabezpieczyć się i wybrać dodatkowe ubezpieczenie?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia w Słowenii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Słowenii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Za część leczenia i tak zapłacimy sami

Słoweńskie prawo stanowi, że pacjent pomimo ubezpieczenia, ponosi jednak wkład za leczenie. Po skorzystaniu z porady lekarza ogólnego, z własnej kieszeni będziemy musieli zapłacić około 5 do 25% ceny wizyty. port w PiranPacjenci muszą pokrywać około 15 do 25 % kosztów hospitalizacji. Duży wkład poniesiemy za transport medyczny, bowiem na terenie Słowenii będzie to aż 70% kosztu całkowitego. W razie konieczności przetransportowania chorego do kraju będziemy musieli uiścić 100 % kosztów, czyli niemałe pieniądze.

NFZ radzi

Z uwagi na specyficzne przepisy regulujące korzystanie ze świadczeń medycznych na terenie Słowenii, w tym w szczególności procentowy wkład własny w leczenie, Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej radzi:

EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Słowenii opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Konieczne jest zatem wykupienie ubezpieczenia dodatkowego, które pokryje koszty leczenia nie refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kup ubezpieczenie

Ubezpieczenie wybierajmy z głową

W całej sprawie istotnym jest, aby wykupić ubezpieczenie dokładnie spełniające nasze wymogi. Dlatego też warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na naszym portalu, gdzie możemy dokładnie określić oczekiwania. Ważne by zwrócić uwagę na rodzaj wypoczynku: jeśli np. będziemy uprawiać sporty ekstremalne, trzeba ubezpieczyć się na tę okoliczność. Dodatkowo jeśli w Słowenii zamierzamy chodzić po górach należy zwrócić uwagę aby zakres polisy obejmował czynności zapewniające darmową akcję ratunkową i poszukiwawczą.