Ubezpieczenie do Słowenii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czar Słowenii odkrywaj z dobrą polisą

Słowenia to kraj, który coraz częściej przyciąga turystów, piękne jesienne Alpy Julijskie, Kras, Dolina Jogarska to miejsca które warto odwiedzić. Jak zapewnić sobie spokojny urlop z dobrą polisą?

Jako, że Słowenia od 2004 roku jest krajem wchodzącym w skład Unii Europejskiej na terenie państwa posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego jesteśmy leczeni i traktowani jak obywatele Słowenii. Konieczne jest jednak aby wizyta u lekarza odbyła się w ramach jego praktyk publicznych (ZZZS), za wizyty prywatne bowiem nie dostaniemy zwrotu. Dlaczego zatem warto zabezpieczyć się i wybrać dodatkowe ubezpieczenie?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia w Słowenii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Za część leczenia i tak zapłacimy sami

Słoweńskie prawo stanowi, że pacjent pomimo ubezpieczenia, ponosi jednak wkład za leczenie. Po skorzystaniu z porady lekarza ogólnego, z własnej kieszeni będziemy musieli zapłacić około 5 do 25% ceny wizyty. port w PiranPacjenci muszą pokrywać około 15 do 25 % kosztów hospitalizacji. Duży wkład poniesiemy za transport medyczny, bowiem na terenie Słowenii będzie to aż 70% kosztu całkowitego. W razie konieczności przetransportowania chorego do kraju będziemy musieli uiścić 100 % kosztów, czyli niemałe pieniądze.

NFZ radzi

Z uwagi na specyficzne przepisy regulujące korzystanie ze świadczeń medycznych na terenie Słowenii, w tym w szczególności procentowy wkład własny w leczenie, Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej radzi:

EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Słowenii opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Konieczne jest zatem wykupienie ubezpieczenia dodatkowego, które pokryje koszty leczenia nie refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kup ubezpieczenie

Ubezpieczenie wybierajmy z głową

W całej sprawie istotnym jest, aby wykupić ubezpieczenie dokładnie spełniające nasze wymogi. Dlatego też warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na naszym portalu, gdzie możemy dokładnie określić oczekiwania. Ważne by zwrócić uwagę na rodzaj wypoczynku: jeśli np. będziemy uprawiać sporty ekstremalne, trzeba ubezpieczyć się na tę okoliczność. Dodatkowo jeśli w Słowenii zamierzamy chodzić po górach należy zwrócić uwagę aby zakres polisy obejmował czynności zapewniające darmową akcję ratunkową i poszukiwawczą.

Słowenia
5 (100%) 1