Ubezpieczenie do Tadżykistanu

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Podróż do kraju gór

Piękne i ogromne w swej potędze pasmo Pamiru, szutrowe drogi, dzikość natury i krajobrazu – to wszystko przyciąga żądnych przygód turystów do Tadżykistanu.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Tadżykistanu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Azjatycka służba zdrowia

góry

Wybierając na urlop kierunki azjatyckie należy się do tego odpowiednio przygotować. Koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne, które uchroni nas przed ewentualnymi kosztami leczenia. Na miejscu warto udać się do swojego lekarza rodzinnego i sprawdzić swój stan zdrowia. Opieka medyczna w Tadżykistanie jest na bardzo niskim poziomie. Lepiej wszelkie potrzebne leki, te których używamy na co dzień, jak i te profilaktyczne (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie) zabrać ze sobą, co pozwoli nam uniknąć konieczności wizyty u lekarza na miejscu. Zaleca się także zaopatrzyć się w leki na biegunkę i wymioty, gdyż odmienna flora bakteryjna może powodować w pierwszych dniach lekkie problemy jelitowe.

Z uwagi na niski standard placówek medycznych w Tadżykistanie warto jeszcze w Polsce zaszczepić się na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A i B. Na stronie polskiego MSZ-tu widnieje informacja:

Istnieje duże ryzyko zarażenia żółtaczką wszczepienną.

Dodatkowo zaleca się szczepienia na dur brzuszny, wściekliznę i tężec. Kiedy już będziemy zmuszeni do wizyty u lekarza, lepiej odwiedzać placówki medyczne zlokalizowane w większych miastach. Jeśli posiadamy dobre ubezpieczenie to warto leczyć się w gabinetach prywatnych, których standard jest trochę wyższy od ośrodków publicznych. Wizyta u lekarza ogólnego to koszt rzędu: 40 zł. Za dobę w szpitalu bez badań ambulatoryjnych zapłacimy około 200 zł. Należy pamiętać że w razie braku ubezpieczenia transport chorego do kraju będziemy musieli pokryć z własnych funduszy.

Kup ubezpieczenie

Jeśli wybieramy się w góry to konieczne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od akcji ratowniczej i akcji poszukiwawczej. Należy pamiętać że koszty ratownictwa to kolosalne sumy i lepiej zapłacić trochę więcej za ubezpieczenie niż później pokrywać koszty ratownictwa.

Dzięki wyszukiwarce ubezpieczeniowej na naszej stronie możemy w prosty sposób określić nasze potrzeby co do ubezpieczenia: miejsce wyjazdu, długość urlopu, aktywność jaką będziemy wykonywać np. rodzaj sport który będziemy uprawiać i na jakim poziomie zaawansowania. Wyszukiwarka przedstawi nam kilka konkurencyjnych ofert z których na pewno bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

Tadżykistan
5 (100%) 1