Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych (USA)

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie na dzikim zachodzie

Stany Zjednoczone to drugi dom wielu Polaków, zwłaszcza z południa – często zatem wyjeżdżamy w odwiedziny do rodziny, czy tez turystycznie zobaczyć amerykański sen. Jak zabezpieczyć się na czas wyjazdu do Ameryki? Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie do USA?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 50 000 USD na leczenie i 5 000 USD na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Kwestia odpłatności za usługi medyczne

Opieka medyczna za oceanem działa na nieco innych zasadach niż w Polsce. Sektor opieki zdrowotnej w dużej części finansowany jest z pieniędzy pacjentów i ubezpieczycieli. Warto pamiętać o tym, że leczenie w Stanach Zjednoczonych jest bardzo drogie, Coloradowielokrotnie przewyższające ceny w Polsce. Dlatego koniecznie należy zadbać o ubezpieczenie, które będzie obejmowało ewentualne leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Kup ubezpieczenie

Niestety wybierając się na urlop za ocean musimy się liczyć z wyższymi składkami na ubezpieczenie turystyczne niż na terenie Europy. Świadczenia medyczne w U.S.A. są bardzo drogie i za nawet jednodniowe leczenie możemy zostać obciążeni kosztami daleko wykraczającymi poza nasze możliwości finansowe. Jak czytamy na jednej ze stron towarzystwa ubezpieczeniowego:


Rekordzistom za kompleksowe badania podczas jednodniowego pobytu w szpitalu przyszło zapłacić nawet do 40-50 tys. dolarów.

Jakie ubezpieczenie do USA?

Koniecznie należy zadbać o to by jeszcze w kraju dodatkowo się ubezpieczyć. Ważna jest wysoka suma ubezpieczenia – nie należy tu oszczędzać – optymalnie powinna obejmować kwotę od 50 000 USD. Przede wszystkim należy zapewnić ubezpieczenie zdrowotne i assistance, w tym transport medyczny poszkodowanego do Polski. Dodatkowo możemy dokupić ubezpieczenie bagażu, a także np. ubezpieczenie obejmujące bierne uczestnictwo w aktach terroru. Wykupując dodatkową polisę warto upewnić się czy ubezpieczyciel w razie potrzeby od razu pokryje koszty naszego leczenia, czy będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni i dopiero na podstawie rachunków ubiegać się o zwrot kosztów. Informacje takie znajdują się w OWU.

Kup ubezpieczenie

Dzięki dostępnej na naszej stronie wyszukiwarce ubezpieczeniowej, po wprowadzeniu podstawowych danych odnoście celu wyjazdu, terminu, planowanych atrakcji – w tym uprawiania np. sportów ekstremalnych, system samodzielnie wśród ofert wielu TU wyszuka kilka najlepiej spełniających Państwa potrzeby i konkurencyjnych cenowo propozycji ubezpieczenia turystycznego do USA. Wyboru dokonacie już sami 😉

USA
2.6 (51.43%) 7