Ubezpieczenie do Uzbekistanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

By bezpiecznie zobaczyć Samarkandę

Azja przyciąga – egzotyką, odmiennością kultury, pięknymi bezkresnymi krajobrazami. Coraz częściej na urlop wybieramy kraje byłego bloku wschodniego. Dziś przybliżymy nieco realia związane z wizytą w Uzbekistanie a w szczególności zastanowimy się jakie ubezpieczenie turystyczne do tego kraju kupić i gdzie.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Uzbekistanu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Poziom opieki medycznej na wpływ na zakres ochrony

Jak wyglądają koszty leczenia w Uzbekistanie? Na jakim poziomie jest opieka medyczna? O czym warto pomyśleć przed wyjazdem i na co zwrócić uwagę w jego trakcie, aby bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów spędzić wymarzony i długo oczekiwany urlop?

Kup ubezpieczenie

Przed wyjazdem do Uzbekistanu należy koniecznie wykonać kilka podstawowych szczepień. Przede wszystkim są to szczepienia na błonicę/ tężec, żółtaczkę typu A i B, wściekliznę i dur brzuszny. Ważne jest także, aby udać się do lekarza jeszcze podczas pobytu w Polsce i dowiedzieć się jakie leki zaleca do zabrania ze sobą w podróż. mury obronneNa miejscu trzeba bardzo uważać kupując jedzenie na targowiskach gdyż poziom higieny jest tam daleki od standardów europejskich. Należy także zwrócić szczególną uwagę przy zakupie produktów alkoholowych – gdyż możemy się poważnie zatruć alkoholem metylowym. Ponadto na terenie Uzbekistanu, zwłaszcza na terenach graniczących z Afganistanem istnieje ryzyko zarażenia się malarią, dlatego też koniecznie należy zaopatrzyć się w repelenty i moskitierę, a także nosić ubrania zakrywające ręce i nogi aby ochronić się przed ukąszeniem komarów.

Prywatna opieka medyczna – zalecana

Jako, że jesteśmy w Azji nie obowiązują tu żadne przywileje związane z posiadaniem Karty EKUZ, dlatego też będąc jeszcze w Polsce zaleca się wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na kwotę nie mniejszą niż 20 000 EUR. Służba zdrowia w Uzbekistanie jest daleka od naszych europejskich standardów. Warto zatem zabezpieczyć się przed wyjazdem, aby w razie potrzeby leczyć się raczej w prywatnych niż publicznych placówkach opieki medycznej.

Koszt wizyty u lekarza ogólnego to wydatek rzędu 40 zł, za dobę w szpitalu zapłacimy około 200 zł – ale zaryzykujemy przy tym, przez wzgląd na złe warunki sanitarne w placówkach publicznych zarażeniem chociażby żółtaczką. Wybierając się do Uzbekistanu zaleca się wykupienie wszystkich potrzebnych lekarstw na terenie Polski, gdyż na miejscu w słabo wyposażonych aptekach możemy mieć z tym duży problem.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Uzbekistanu?

Korzystając z naszej wyszukiwarki bez problemów i szybko znajdziemy ubezpieczenie które spełnia te oczekiwania. Wybierając się do krajów słabo rozwiniętych należy koniecznie pomyśleć o zabezpieczeniu się na czas choroby, aby nasze wakacje były przemiłym wspomnieniem a nie koszmarem lata.

Uzbekistan
5 (100%) 1