Ubezpieczenie do Wenezueli

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Niebezpiecznie czy jednak jak w raju?

Wenezuela mogłaby spokojnie konkurować o miano raju na ziemi z wieloma krajami. Ciągnące się przez setki kilometrów wybrzeże Morza Karaibskiego, rafy koralowe, lasy równikowe pełne rzadkich gatunków zwierząt i roślin przyciągają żądnych przygody podróżników. Niestety, wysoki poziom przestępczości zniechęca wiele osób do wizyty w tym kraju.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Wenezueli rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Rozbój a dobra polisa turystyczna

Aby odpowiedzieć na pytanie jak bardzo niebezpiecznie jest w Wenezueli z pomocą mogą przyjść statystyki Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, z których wynika, plażaże w Wenezueli w 2010 roku dokonano 45 zabójstw na 100 000 obywateli. To 45 razy więcej niż w Polsce…

Żadne ubezpieczenie nie uchroni nas przed napadem, ale pozwoli zminimalizować jego skutki. Dobra polisa turystyczna oferuje między innymi ochronę w przypadku utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży. Warto zwrócić uwagę na na ten zapis w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia przez zakupem polisy.

Wysokie koszty leczenia.

Ubezpieczenie to również zwrot kosztów leczenia. MSZ podaje, że pomoc medyczną w Wenezueli można uzyskać jedynie w prywatnych szpitalach i ambulatoriach. Wizyta w klinice kosztuje od 40 do 150 USD, a dzień pobytu w szpitalu prywatnym nawet 400-550 USD! Wszystkie pozostałe usługi medyczne płatne są dodatkowo. W związku z tym ważne jest aby suma ubezpieczenia nie była niska i pozwalała na pokrycie wszystkich ewentualnych kosztów.

Kup ubezpieczenie

Biorąc pod uwagę, że ceny polis zaczynają się od 1-2 EUR za dzień, łatwo policzyć, że zakup może zwrócić się nam już po pierwszej wizycie u lekarza. Oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obowiązuje w Wenezueli.

Jak wybrać ubezpieczenie do Wenezueli?

Dzisiaj nie musimy już chodzić po oddziałach towarzystw ubezpieczeniowych, żeby poznać ceny i porównać oferty. Wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki, która pomoże w doborze odpowiedniego ubezpieczenia do Wenezueli. Jest to nie tylko szybsze, ale również nierzadko tańsze niż osobisty zakup w biurze TU.

Wenezuela
1.3 (25.16%) 31