Ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Mamy tanie loty ale czy tanie ubezpieczenia?

Wielka Brytania honoruje wydawane przez Narodowy Fundusz Zdrowia Karty Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nie oznacza to, że możemy się czuć w królestwie jak w domu. Przede wszystkim w ramach EKUZ możemy korzystać jedynie z placówek NHZ ( National Health Servive ), które maja podpisany kontrakt. Na początku wizyty należy poinformować, że chce się podjąć leczenie w ramach świadczeń publicznych. Bezpłatna na terenie Wielkiej Brytanii jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu (GP). Do szpitala udajemy się ze skierowaniem, lub w przypadkach nagłych i nie cierpiących zwłoki.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Holandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Nieco inaczej niż w innych państwach wygląda opieka dentystyczna, która podzielona jest wedle zabiegów na trzy ryczałty. Za przegląd dentystyczny, Londyndiagnostykę i leczenie w nagłych przypadkach np. ból zęba zapłacimy: 16,20 funtów, za bardziej inwazyjne i długotrwałe leczenie zapłacimy więcej od 44,60 do 384 funtów. Za transport medyczny jak w większości krajów zapłacimy z własnej kieszeni, chyba że posiadamy dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii. Jak je wybrać?

Jakie ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii kupić?

Jeśli jednak chcemy czuć się bezpiecznie i spokojnie spędzić wakacje w Wielkiej Brytanii zaleca się, aby wykupić dodatkową polisę. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych jasno czytamy:

EKUZ uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych, dlatego wyjeżdżającym za granicę zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach. Wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia (poza EKUZ).

W zależności od wybranej przez nas opcji ubezpieczenie dodatkowe umożliwi nam korzystanie ze świadczeń niepublicznych ośrodków pomocy medycznej. Dodatkowo, kupując ubezpieczenia w pakiecie, często znacznie rozszerzymy zakres polisy na przykład o NNW, utratę bagażu czy assistance.

Kup ubezpieczenie

Wybór ubezpieczenia to nic skomplikowanego jeśli skorzystamy z wyszukiwarek ubezpieczeniowych (udostępniamy taką po prawej stronie). Program poprowadzi nas przez kolejne kroki, gdzie wybierzemy interesujące nas opcje i zapewni wyszukanie, wśród ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, najlepszego dla nas i dla naszej rodziny ubezpieczenia turystycznego do Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania
5 (100%) 1