Ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!
  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Ubezpieczenie za granicę
  4. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jak się zabezpieczyć na złote piaski Zatoki Perskiej?

Bogactwo, przepych, złoto – magia Arabii przyciąga coraz częściej turystów nad Zatokę Perską. O czym powinniśmy wiedzieć wybierając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jaka polisę wybrać?

Kup ubezpieczenie

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Emiratów Arabskich rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Droga opieka medyczna

Leczenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bardzo drogie. Za wizytę u lekarza ogólnego zapłacimy 300 AED, co przy średnim kursie walut wynosi około 250 zł. Jeśli lekarz ogólny nam nie pomoże będziemy musieli zasięgnąć porady lekarza specjalisty, jest to koszt rzędu 250 – 500 AED. Kiedy będziemy zmuszeni do pozostania w szpitalu to po zakończeniu leczenia zostanie nam wystawiony rachunek. wielbłądyZa jeden dzień hospitalizacji bez dodatkowych płatnych badań ambulatoryjnych i specjalistycznych zostanie nam policzone od 1000 do 1500 AED. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że koszt ubezpieczenia turystycznego na dwutygodniowy wyjazd, dla jednej osoby to około 50 zł, co przy ewentualnych kosztach leczenia jest drobiazgiem. Warto zatem wybrać taką polisę, której suma przeznaczona na leczenie nie będzie niższa niż 20 000 EUR.

Gdzie kupić ubezpieczenie do ZEA?

Koniecznie trzeba zatem zadbać o to by wykupić polisę ubezpieczeniową jeszcze w Polsce. Pomocna w tym może być darmowa porównywarka udostępniona na tej stronie. Prosty system pozwoli nam na dobranie ubezpieczenia do naszych oczekiwań. Ważne jest aby wykupione przez nas ubezpieczenie było honorowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w innym wypadku pozostaniemy sami obciążeni kosztami. Takie ryzyko minimalizuje skorzystanie z ofert międzynarodowych a nie krajowych towarzystw ubezpieczeniowych.

O czym jeszcze pamiętać?

Przed wyjazdem na wymarzony urlop musimy pamiętać o załatwieniu kilku ważnych spraw na miejscu, w Polsce. Przede wszystkim warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, przebadać się by w razie infekcji czy też choroby poradzić sobie z nią jeszcze na miejscu. Oczywiście można również rozszerzyć ubezpieczenie do Emiratów o ryzyko wystąpienia chorób zaostrzenia chorób przewlekłych.

Zaleca się także szczepienie na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A i B, błonnicę, tężec, polio. Dodatkowo koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w apteczkę wyposażoną w podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, medykamenty na przeziębienie, a także na problemy jelitowe. Koniecznie należy zaopatrzyć się w środki odstraszające komary. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj bogaty a przez to także niezwykle drogi dla naszych kieszeni. Warto zabezpieczyć się w Polsce w podstawowe lekarstwa, niż korzystać z porady lekarza i kupować leki w miejscowych aptekach.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
4.6 (91.43%) 7