Wybieramy polisę turystyczną

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne aby nie przepłacić?

Koniecznie sprawdź zakup online. Zakup ubezpieczenia turystycznego zaczynamy od podania kraju, do którego się wybieramy i określenia dokładnego terminu, w jakim obowiązywać ma polisa. Wybór kierunku będzie miał wpływ na wysokość ceny polisy.

lupa powiększająca napis

W ramach każdej polisy w standardzie otrzymujemy zwrot kosztów leczenia oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także assistance, czyli natychmiastową organizację pomocy w czasie pobytu poza granicą Polski. Nie ma możliwości zrezygnowania z tych opcji- ale i po co.

Dodatkowo możemy ubezpieczyć bagaż, wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz na wypadek nasilenia się chorób przewlekłych, jeśli na nie chorujemy. Jeśli w trakcie wyjazdu planujemy uprawiać sport, należy zaznaczyć to w formularzu. Niektóre sporty mogą zostać uznane za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka i będą miał wpływ na koszt polisy. Nie warto jednak tu oszczędzać, ponieważ jeśli nie poinformujemy ubezpieczyciela o planowanej aktywności sportowej, to w razie wypadku nie otrzymamy z ubezpieczenia ani złotówki.

Następnie przechodzimy do porównania ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Różnice w cenach zależą m.in. od wysokości kosztów leczenia i akcji ratowniczej. Przyjmuje się, że minimum dla europejskich podróży to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Dla dalszych wyjazdów zaleca się zdecydowanie wyższe, w zależności od kraju docelowego.

Najpierw sprawdź, co Ci zagraża – potem przeczytaj OWU

Na koszt polisy i to jakie ubezpieczenie turystyczne otrzymasz, będą miały wpływ także opcje dodatkowe takie jak ochrona na wypadek zachorowania na choroby tropikalne np. malarię czy dengę. Sprawdźmy zatem wcześniej, czy zagrożenie tymi chorobami występuje w kraju docelowym i czy jest ono wysokie.

Na koniec, zanim klikniemy kup teraz, otwórzmy i przeczytajmy uważnie Ogólne Warunki Umowy. Jeśli wszystko jest jasne, podajemy niezbędne dane, robimy przelew i możemy jechać na zasłużone wakacje! Jeżeli wiesz już, jakie ubezpieczenie wybrać i jak je kupić, zapraszamy do darmowego porównania ofert i życzymy miłego wyjazdu!

5/5 - (1 vote)