Niby blisko ale NFZ nie wystarczy…

 1. FUKO
 2. Ubezpieczenia
 3. Narciarskie
 4. Polisa na słowackie stoki

Nie przedłużajmy i odpowiedzmy sobie wprost, jaką polisę kupić i co powinna obejmować aby w pełni uzupełniać niedoskonały w swym zakresie EKUZ – bo z taką myślą trzeba analizować oferty. Wiem, że po przeczytaniu tego tekstu, samodzielnie będziesz potrafił dobrać i kupić online najbardziej odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie narciarskie w Tatry lub inne słowackie góry.

Skrót artykułu:

 • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z udostępnionej, darmowej porównywarki z możliwością zakupu online.
 • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 10.000EUR na akcje ratownicze z użyciem śmigłowca. Musi zawierać ona również transport do kraju.
 • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Słowacji zaleca sam NFZ.
 • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu czy OC.

Gdzie szukać odpowiedniej oferty

Skoro od razu przechodzimy do sedna, najpierw napiszę, gdzie w mojej ocenie najlepiej kupić ubezpieczenie. W dalszej części artykułu przedstawię elementy, które musi ono zawierać. Pamiętajmy o tym przy porównywaniu i wyborze ofert. skitury w TatrachOczywiście tych ostatnich jest mnóstwo i nierzetelnym jest wskazanie konkretnej. W tym miejscu jednak z pomocą przychodzą nam kalkulatory ubezpieczeń wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Taki kalkulator z możliwością zakupu online – moim skromnym zdaniem obecnie najlepszy na naszym rynku – udostępniamy Państwu.

Kup ubezpieczenie

Z doświadczenia wiem, że tak kupione ubezpieczenie na narty na Słowację często jest tańsze niż te, zakupione bezpośrednio w okienku TU. Wiąże się to zapewne z tańszą obsługą internetowych klientów. Polisa działa od momentu dokonania przelewu lub od wskazanej daty a jej numer dostajemy mailowo oraz SMSem. Prosto i skuteczne więc po co przepłacać, skoro można porównywać!

Co musi zawierać dobre ubezpieczenie narciarskie do Słowacji?

Oczywiście bardzo dobrze, że chcesz kupić dodatkową polisę. Poruszając się po Tatrach (na nartach skiturowych lub trekkingowo) wręcz jest ona przez Słowaków prawnie wymagana. Porównując oferty wyświetlone przez kalkulator, pamiętaj zatem o kilku istotnych sprawach:

 • Odpowiedni polisa musi zabezpieczyć nasze finanse w przypadku nieszczęśliwego wypadku na stoku. Tutaj istotną sprawą jest to, aby koniecznie zawierała akcje ratowniczą i poszukiwawczą z użyciem śmigłowca na kwotę nie mniejszą niż 10 00 EUR. Za taki rarytas polski NFZ pieniędzy nie zwróci.
 • Szacuje się, że minimalna kwota przeznaczona na leczenie nie powinna być mniejsza niż 20 000 EUR i zabezpieczać transport poszkodowanego do domu. Większość z nas jedzie na narty na Słowację własnym autem lub z wycieczkom więc w przypadku powstania szkody możemy mieć problem z samodzielnym zorganizowaniem transportu.
 • Co prawda nasi południowi sąsiedzi słyną z gościnności ale mają problem z pewnymi mniejszościami narodowymi i często zdarzają się tam kradzieże bagażu czy nart. Możemy się przed tym uchronić wykupując dodatkową opcję ubezpieczenia bagażu podróżnego od utraty w skutek kradzieży bądź rozboju. Oczywiście taka opcja nieznacznie ale jednak zwiększy koszt polisy.
Zapraszam zatem do w pełni świadomego wyboru ubezpieczenia na wyjazd narty na Słowację i porównywania ofert za pomocą udostępnionego kalkulatora. Miłego szusowania!