Polisa w egzotyczne kraje

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Ubezpieczenie od chorób tropikalnych

Występują najczęściej w krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jeśli zatem planujesz wyjazd do kraju o takim klimacie, to musisz wkalkulować ryzyko zachorowania na jedną z tych chorób.

Kup ubezpieczenie

Artykuł w skrócie:

  • Nie przepłacaj, porównuj ubezpieczenia! Choroba tropikalna to poważne zagrożenie. Szukając najlepszej ochrony po prostu porównaj oferty wielu firm za pomocą kalkulatora i kup wybraną polisę online.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 30.000EUR na leczenie i 10.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport poszkodowanego do kraju.
  • Pamiętaj o szczepieniach przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu i żółtaczce. Na wiele chorób niestety nie ma szczepień ale można zmniejszyć ryzyko poprzez profilaktykę i tabletki (np. malaria).

Wybieramy ubezpieczenie uwzględniające choroby tropikalne

Kup ubezpieczenie

Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego na wypadek wystąpienia choroby tropikalnej jest zazwyczaj dodatkowo płatne, czyli nie występuje razem z podstawową polisą. Taką ochronę najlepiej kupić razem z właściwą polisą zagraniczną. Z naszego doświadczenia wynika, że często najtaniej jest, gdy kupujemy poprzez Internet oraz porównujemy oferty wielu firm. Dlatego zapraszamy do skorzystania z udostępnionego kalkulatora największych towarzystw ubezpieczeniowych działających na krajowym rynku. Kalkulator w łatwy sposób porówna najlepsze dla Ciebie oferty ubezpieczenia chorób tropikalnych oraz umożliwi szybki zakup poprzez płatności Internetowe. Chcąc polecić najlepsze rozwiązanie nie możemy wskazać konkretnej oferty, gdyż każdy z naszych czytelników ma inne wymogi. Takie rozwiązanie jest więc najlepszym z możliwych. Zapraszamy do kalkulacji, zajmuje ona niecałą minutę.

Szczepienia zmniejszą ryzyko

Podstawową formą ochrony, oprócz ubezpieczenia od chorób tropikalnych są oczywiście szczepienia, dostępne są one jednak tylko w przypadku kilku chorób. Podstawowym szczepieniem dla osób wybierającym się do Afryki i Ameryki Południowej powinno być szczepienie przeciwko żółtej febrze. Warto również zaszczepić się na dur brzuszny (szczególnie osoby wybierające się do Indii i większości krajów afrykańskich) oraz na żółtaczkę typu A.

Przed czym się nie zaszczepisz?

Niestety, na większość chorób tropikalnych nie wynaleziono jeszcze szczepionki. Do najgroźniejszych zaliczyć można przenoszoną przez komary malarię, zwaną także zimnicą.martwy komar Żeby zmniejszyć ryzyko zarażenia malarią, należy rozważyć stosowanie repelentów, leków antymalarycznych oraz odpowiedni ubiór (długie rękawy) i moskitiery, zwłaszcza po zmroku, gdy zagrożenie zarażeniem jest największe. Najwyższe prawdopodobieństwo zachorowania na malarię występuje w większości krajów Afryki, niektórych regionach Ameryki Południowej i na Nowej Gwinei.

Kolejną niebezpieczną chorobą jest denga. Denga, podobnie jak malaria, roznoszona jest przez komary i profilaktyka dengi podobna jest do profilaktyki malarycznej, jednak w przeciwieństwie do malarii nie istnieją leki zmniejszające prawdopodobieństwo zachorowania, a komary przenoszące dengę są aktywne przez całą dobę.

Wybieraj tylko dobre polisy

Mając na uwadze chociażby te dwie choroby warto rozważyć poszerzenie swojej polisy o ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Zapewni nam to ewentualny zwrot kosztów leczenia, często bardzo wysokich – tu również pamiętajmy aby wybierać te oferty, w których minimalne sumy przeznaczone na leczenie nie są niższe niż 30.000EUR Powinno to wystarczyć na pokrycie naszych ewentualnych roszczeń.

Mając na uwadze chociażby te dwie choroby warto rozważyć poszerzenie swojej polisy o ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Zapewni nam to ewentualny zwrot kosztów leczenia, często bardzo wysokich. Żeby zakupić taką polisę, najlepiej porównać oferty z pomocą kalkulatora i wybrać wśród tych, które posiadają takie rozszerzenie.

1.5/5 - (2 votes)