Ubezpieczenie do Argentyny

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Dobry wyjazd tylko z dobrą polisą

Argentyna to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów Ameryki Łacińskiej. Sympatyczni mieszkańcy, wspaniała przyroda a także stosunkowo niski poziom przestępczości powodują, że co roku kraj ten odwiedza wielu turystów. My również zachęcamy do wizyty w tym pięknym miejscu… z dobrą polisą turystyczną.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Argentyny rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Argentyny

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Jaki zakres ubezpieczenia do Argentyny?

Przed zakupem ubezpieczenia musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co będziemy robić na miejscu. Czy jedziemy z biurem podróży czy samodzielnie? Zamierzamy skupić się na zwiedzeniu miast i zabytków, a może planujemy bardziej ekstremalne formy aktywności jak rafting? PatagoniaIdziemy w góry? Może planujemy zdobycie najwyższego szczytu Ameryki Południowej – Aconcagui? Wynajmiemy samochód czy będziemy przemieszczać się autobusami?

Kup ubezpieczenie

Odpowiedź na powyższe pytania wpłynie na zakres ochrony oferowany przez ubezpieczenie. Jeśli np. wynajmiemy samochód, to warto zwrócić uwagę, żeby w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU) znalazł się zapis o ochronie OC i assistance. Wybierając się w góry, zwłaszcza te wysokie, konieczne będzie poszerzenie zakresu ubezpieczenia o akcję ratowniczą i poszukiwawczą oraz transport do szpitala. Przebywanie na dużej wysokości wiąże się z ryzykiem m.in. obrzęku płuc lub mózgu – w takiej sytuacji niezbędna jest natychmiastowa ewakuacja chorego śmigłowcem. Upewnijmy się, że nasza polisa oferuje zwrot kosztów takiego transportu, gdyż może on wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Nieważne, że z biurem

Niezależnie od tego, czy wybieramy się z biurem podróży, czy samodzielnie, pamiętajmy o polisie. Wiele biur podróży szuka oszczędności tam, gdzie tylko to możliwie i ubezpieczenia, które wykupują dla swoich klientów, często nie obejmują takich podstawowych usług jak zwrot kosztów leczenia. A średni koszt wizyty w prywatnej klinice wynosi niemało, bo aż 50 USD.

Gdzie kupić najlepszą polisę?

Mamy nadzieję, że przekonałem Was do zakupu ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Argentyny. Pamiętajcie, żeby porównać ofertę różnych towarzystw ubezpieczeniowych – w tym celu nie musicie już wchodzić na strony poszczególnych TU. Wystarczy, że skorzystacie z wyszukiwarki na naszej stronie – ona porówna je za Was! dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego zakupu wybranej oferty przez Internet.