Porównaj oferty i wybierz najlepsze

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Ubezpieczenie bagażu podróżnego

O ile konieczność zakupu ubezpieczenia turystycznego na wyjazd, czy wyrobienie karty EKUZ wydaje się oczywista, to kwestia ubezpieczenia bagażu nie jest już tak jednoznaczna.

Gdzie nie przepłacisz?

Jeżeli jesteś zdecydowany na taki wybór, skorzystaj z udostępnionej przez nas porównywarki. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze i wybierzesz spośród wielu ofert największych towarzystw ubezpieczeniowych. torbyTo nic nie kosztuje a możesz dopasować idealne dla Ciebie rozwiązanie i kupić wybraną ofertę w kilka minut, całkowicie online. Ochrona samego bagażu jest dodatkowym rozszerzeniem polis turystycznych, więc pamiętaj aby zaznaczyć taką opcję w kalkulatorze.

Kup ubezpieczenie

Wysokość oraz zakres ubezpieczenia bagażu podróżnego będą różniły się u poszczególnych ubezpieczycieli, dlatego przed zdecydowaniem się na zakup polisy musisz uważnie przeczytać i porównać informacje zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Często okazuje się, że można dostać przyzwoitą ochronę z niewielkie pieniądze. Nie zawsze wraz z ceną rosną sumy i zakres ubezpieczenia – tym bardziej warto porównywać. Kalkulator zdecydowanie ułatwi te zadanie, ponieważ zestawi najważniejsze z punktu widzenia klienta dane.

Kiedy kupić ubezpieczenie bagażu?

Zastanawiając się nad tym, czy warto w ogóle chronić swój dorobek, weźmy pod uwagę następujące czynniki:

  • Czy w planach masz lot samolotem z przesiadkami? SITA, jeden z głównych producentów oprogramowania dla lotnisk, podała, że w 2009 roku zagubionych zostało 25 milionów sztuk bagażu. wozekOznacza to, że w ciągu jednej tylko godziny przez cały rok 2009 ginęło prawie 3000 bagaży! Do tego ponad połowa z nich podczas lotów z przesiadką. Międzynarodowe przepisy (Konwencja Montrealska) narzucają co prawda przewoźnikom obowiązek wypłacenia odszkodowania za zagubiony bagaż, ale najczęściej nie są to wysokie kwoty. Poza tym dodatkowe ubezpieczenie bagażu to dodatkowe pieniądze na wypadek jego utraty!
  • Czy kraj, do którego się wybieramy, charakteryzuje się wysokim stopniem przestępczości pospolitej? Jeśli tak, to warto rozważyć ochronę bagażu na wypadek jego utraty w wyniku rozboju.
  • Czy zabieramy ze sobą przedmioty wartościowe np. laptopa albo aparata fotograficzny? Pamiętajmy jednak, że nie każda polisa obejmuje ochronę tego rodzaju sprzętu. Czasem zdarza się, że ochrona działa jedynie dla przedmiotów do konkretnej wartości (np. 500zł)

Podkreślmy to jeszcze raz: jeśli decydujesz się na wykupienie ubezpieczenia bagażu podróżnego, porównaj najpierw oferty i przeczytaj uważnie OWU. Warto upewnić się, czy ich zakres odpowiada Twoim wymaganiom, bo te mogą być skrajnie różne. Dlatego też, będąc obiektywnymi nie polecimy wprost żadnej konkretnej oferty. Musisz wybrać ją samodzielnie.

Polecamy również inne porady, zajmujące się konkretnie tematem wyboru ubezpieczenia od kradzieży bagażu oraz ubezpieczeniem bagażu pozostawionego w samochodzie.

Rate this post