Ubezpieczenie do Wysp Bahama

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wszystko o wyborze polisy do tego wyspiarskiego raju

Wyspy Bahama należą do miejsc gdzie nie obowiązuje nas europejskie ubezpieczenie. Koszty leczenia, ewentualnych zabiegów medycznych czy transportu chorego do Polski musimy pokryć z własnej kieszeni. Dlatego tak ważne jest, aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Bahamy, by nasz urlop był i pozostał rajem a nie zmienił się w piekło w razie wypadku.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Bahamy rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Jakie ubezpieczenie na wyspy Bahama wybrać?

Koniecznie trzeba sprawdzić czy kwota limitu sumy ubezpieczenia pokryje w danym kraju standardowe zabiegi medyczne. Bahamy nie należą do najtańszych krajów, szczególnie jeżeli wolimy leczyć się w prywatnych klinikach. W tym wypadku zalecamy aby suma ubezpieczenia nie była niższa niż 20 000 EUR, tak, żeby spokojnie pokryła ewentualne koszty.

latarnia na wyspieRozważmy również rozszerzenie polisy o ubezpieczenie bagażu przed utratą w skutek kradzieży, rozboju, bądź błędu na lotnisku. To nie są duże sumy. Inne możliwości to zabezpieczenie się na skutek wystąpienia lub pogorszenia stanu zdrowia w wypadku chorób przewlekłych. Osoby, które wiedzą że są zdrowe mogą rozważyć zaoszczędzenie na tym elemencie.

Kup ubezpieczenie

Wybierając polisę turystyczną na Bahamy pamiętajmy aby zaznaczyć wszystkie aktywności i sporty, które zamierzamy tam uprawiać (np. nurkowanie). Inaczej mogą znaleźć się w włączeniach w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czyli nie zostaną nam zwrócone pieniądze za wypadki z ich przyczyny powstałe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Bahamy

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Gdzie kupić tak dobraną ofertę?

Warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeń na naszej stronie. W prosty sposób system poprowadzi nas kolejnymi krokami do określenia naszych potrzeb i w efekcie, po około 10 sekundach wybierze dla nas najlepsze oferty ubezpieczeniowe wśród oferty wielu towarzystw.

Gdy jedziemy z biurem podróży

Pamiętajmy, że darmowa polisa, często udostępniana przez biura podróży może nie być wystarczająca. Praktyką jest, żeby na tym elemencie oszczędzać. W wyniku tego dostajemy często najtańsze możliwe ubezpieczenie, którego suma nie pokryje ewentualnych kosztów. O tej praktyce piszemy w osobnym tekście. Warto dobrze zapoznać się z OWU polisy udostępnianej przez organizatora wypoczynku lub zapobiegawczo ubezpieczyć się dodatkowo.

O czym jeszcze pamiętać?

Dla najbardziej rozważnych oczywiste jest wykonanie jeszcze w Polsce serii szczepień. Mimo iż nie są obowiązkowe i nie musimy legitymować się Międzynarodową Karta Szczepień to zaleca się wykonanie szczepień przeciw WZW typu A i B, tężcowi, durowi brzusznemu, wściekliźnie. Na miejscu należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny. Nie należy pić wody z kranu, unikać kostek lodu, dokładnie myć zakupione na targowiskach miejscowe owoce. Flora bakteryjna na wyspach jest nieco inna od tej do której jesteśmy przyzwyczajeni i może to wywołać nieprzyjemne dla nas a w szczególności dla naszych jelit skutki. Dodatkowo warto jeszcze w Polsce wyposażyć apteczkę w podstawowe leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne, aby samemu móc poradzić sobie z ewentualna choroba. Warto dorzucić do apteczki leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. W miejscowych aptekach leki mogą być znacznie droższe. Należy zabrać ze sobą także środki odstraszające insekty, oraz kremy na ewentualne poparzenie słoneczne.