Ubezpieczenie do Barbados

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Pamiętaj o tym kupując polisę na figową wyspę

Na Morzy Karaibskim, w otoczeniu Małych Antyli znajduje się piękna, otoczona przez rafy koralowe wyspa – raj na ziemi – Barbados. Jeśli pragniemy odpocząć na rajskich plażach to Barbados jest idealnym do tego miejscem. Pamiętajmy jednak o kilku sprawach – ubezpieczeniowych i nie tylko, wszak mieszkańcy Barbadosu to ludzie obdarzeni niezwykłą empatią i jak opisywał to J. Wickham:

Niemożność oddzielenia się od innych ludzi doprowadziła do powszechnej troski o publiczny porządek, współczucia dla innych i skrupulatnego przestrzegania praw sąsiedzkich

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Barbados rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Koszty leczenia mają wpływ na sumę ubezpieczenia

Opieka medyczna w sferze publicznej jest darmowa. Jeśli chcemy jednak skorzystać z dodatkowej porady lekarza prywatnego, bądź też chcemy podnieść standard naszego leczenia warto skorzystać z pomocy lekarza prywatnego bądź prywatnej kliniki. Za wizytę w gabinecie prywatnym, nie posiadając ubezpieczenia turystycznego do Barbados zapłacimy około 35 – 50 USD.

Niestety znacznie gorzej jest z transportem chorego do kraju, gdyż są to horrendalne kwoty. W związku z tym warto, kupując polisę, wybrać taką, której suma nie będzie niższa niż 20 000 EUR. plażaPozwoli to nas pokrycie większości ewentualnych roszczeń. Tu tkwi również problem z darmowymi ubezpieczeniami z biur podróży – często są to najtańsze rozwiązania, które nie wystarczą w razie wypadku.

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie na Barbados?

Z pomocą wyszukiwarki internetowej dostępnej na naszej stronie szybko i bez problemów odnajdziesz, wśród gąszczu ofert wielu TU, ubezpieczenie turystyczne, które spełni wszystkie oczekiwania. Średnio polisa na Barbados na dwutygodniowy urlop dla jednej osoby to koszt rzędu 30-50 zł. Nie są to wysokie sumy a na pewno mniej obciążą nasz portfel niż ewentualne pokrywanie rachunków wystawionych za leczenie w prywatnych placówkach. Warto również rozważyć rozszerzenie polisy o choroby przewlekłe bądź utratę bagażu w wypadku kradzieży lub problemów na lotnisku.

Kup ubezpieczenie

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Barbados

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Jak inaczej przygotować się na tak daleką podróż?

Koniecznie należy jeszcze przed wylotem na urlop marzeń w odpowiedni sposób przygotować się do wyjazdu. Po pierwsze mimo iż nie jest to obowiązkowe i przy wjeździe do kraju nikt nie zażąda od nas Międzynarodowej Książeczki Szczepień warto zaszczepić się na: WZW typu A i B, tężec, polio, błonicę, dur brzuszny i żółtą gorączkę. Dodatkowo warto jeszcze na miejscu w kraju udać się do lekarza po recepty na leki które będą nam potrzebne na wyspie. Warto zaopatrzyć się zarówno w te które przyjmujemy na co dzień, jak również leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne oraz środki na biegunkę.