Ubezpieczenie do Birmy (Mjanmy)

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Birma czy Mjanma? Nie ważne – i tak musisz mieć dobrą polisę.

Birma, a oficjalnie Republika Związku Mjanmy (w skrócie Mjanma), to specyficzny kraj. Rządzona od ponad 50 lat przez wojskowych dyktatorów dopiero niedawno, zapewne pod wpływem dotkliwych sankcji gospodarczych, zaczęła otwierać się na świat i, co za tym idzie, na turystykę. Wyjazd do Birmy nie stanowi obecnie problemu, jest jednak obarczony pewnym dylematem moralnym, który każdy musi rozstrzygnąć sam. W dużym skrócie: z jednej strony jadąc do Birmy finansowo wspomagamy reżim (chociażby poprzez zakup wizy lub biletu wstępu na miejscu), z drugiej strony mamy możliwość wsparcia finansowego zwyczajnych lokalnych ludzi, kupując od nich chociażby jedzenie. Poza tym istnieje szansa, że napływ turystów będzie dodatkowym bodźcem do dalszej demokratyzacji kraju. Zastanówmy się zatem, jakie ubezpieczenie turystyczne do Birmy zakupić.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie turystyczne do Birmy rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Uwaga. Polskie polisy nie są honorowane

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do Birmy, to powinniśmy poważnie rozważyć zakup ubezpieczenia za granicę. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są, co prawda, w Birmie honorowane, nie oznacza to jednak, że nie możemy liczyć na zwrot kosztów po powrocie. Będziemy musieli jednak zapłacić za wszelkie usługi z góry. Można też wybrać ofertę którejś z międzynarodowych ubezpieczalni (zobacz kalkulator).

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Birmy (Mjanmy)

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Poziom opieki medycznej

Poziom opieki medycznej jest drastycznie niski – Birma znajduje się na ostatnim miejscu rankingu służby zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia z 2000 roku obejmującym 190 krajów! Świątynia BaganPocieszeniem nie jest nawet fakt, że wizyta u lekarza w szpitalu państwowym jest praktycznie bezpłatna. We wszelkich poważniejszych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia jest zatem lepiej udać się do sąsiedniej Tajlandii, w której szpitale i kliniki, zwłaszcza prywatne, spełniają normy europejskie. Dodatkową komplikacją może być transport medyczny, który na ogół jest bardzo kosztowny, dlatego warto upewnić się, czy nasza polisa oferuje zwrot jego kosztów. W tym celu należy uważnie przeczytać OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Bezpieczeństwo a ubezpieczenie w Birmie

Birma jest ogólnie krajem bezpiecznym dla turystów. Zagrożenie przestępczością pospolitą jest minimalne, natomiast wjazd na tereny, w których obecnie trwają walki na tle etnicznym, jest dla turystów zamknięty. Można rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia bagażu na wypadek jego zgubienia lub kradzieży.

Dodatkowe opcje polisy to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz na wypadek nasilenia się chorób przewlekłych (jeśli na takie chorujemy). Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki, aby porównać oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i zakupić online najlepiej dopasowane ubezpieczenie do Birmy.