Ubezpieczenie do Ekwadoru

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się spokojny na równiku

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce – na stosunkowo małej przestrzeni można znaleźć wszystko: plaże na zachodzie, wysokie góry w centralnej części i lasy równikowe na wschodzie. Dodajmy jeszcze do tego Wyspy Galapagos będące administracyjnie częścią Ekwadoru i mamy obraz jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem geograficznym krajów na świecie. Zatem, jakie wybrać ubezpieczenie do Ekwadoru aby zabezpieczyć się przed taką różnorodnością zagrożeń?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Ekwadoru rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Ekwadoru

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Zwiedzając miasta

Przed wyjazdem powinniśmy zastanowić się, co planujemy robić na miejscu. W przypadku, gdy zamierzamy skoncentrować się na zwiedzaniu miast i zabytków, to wystarczy nam standardowe ubezpieczenie, przy czym warto zwrócić uwagę na jedną kwestię. Przestępczość pospolita w Ekwadorze jest stosunkowo wysoka i występuje przede wszystkim w dużych miastach. Należy mieć się szczególnie na baczności w stolicy kraju Quito oraz w Guayaquil. Jeśli zatem w miastach zamierzamy spędzić większość czasu, warto rozważyć zakup ubezpieczenia na wypadek utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży bagażu.

Przebywając w górach

Ekwador ma wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego trybu życia. Fascynaci gór mogą spróbować swoich sił we wspinaczce na wiele mniej lub bardziej wymagających szczytów. Ekwadorska kobietaNajwyższy z nich – Chimborazo – ma ponad 6000 m n.p.m. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się również wulkan Cotopaxi (5897 m. n.p.m). Przed wyruszeniem w góry pamiętajmy jednak o upewnieniu się, czy nasza polisa obejmuje zwrot kosztów akcji poszukiwawczej, ratowniczej oraz transportu z użyciem śmigłowca w górach wysokich.

Błądząc po lesie równikowym

Jeśli wybieramy się do puszczy amazońskiej to weźmy pod uwagę ryzyko zachorowania na malarię, dengę oraz żółtą febrę (na tę ostatnią można się zaszczepić) i związane z nimi koszty leczenia. Polskie MSZ podaje, że opieka lekarska jest ogólnie dostępna w miastach, jednak jej koszt w przypadku usług o europejskim standardzie jest relatywnie wysoki. Wizyta u lekarza ogólnego, podobnie jak doba w szpitalu, może kosztować ok. 100 USD. Nie warto zatem oszczędzać na polisie i wybrać tę z większą sumą – jej koszt zwróci się nam już po pierwszej wizycie u lekarza.

Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić odpowiednie ubezpieczenie do Ekwadoru?

Ubezpieczenie turystyczne można poszerzyć o wiele dodatkowych usług takich jak NNW, OC lub assistance. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych warto porównywać, szczególnie że umożliwia to wiele łatwych narzędzi np. kalkulator na naszej stronie. Z pomocą Internetu można zyskać ceny często niższe niż te oferowane bezpośrednio o agentów, a także wygodę i oszczędność czasu.