Ubezpieczenie do Fidżi

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

By archipelag był naprawdę rajski…

Archipelag Fidżi wielu osobom może kojarzyć się z rajem na ziemi – palmy, białe plaże, lazurowa woda, rafy koralowe. I tak jest w istocie. Jeśli jednak wybieramy się w te okolice, to warto pomyśleć co zrobić, aby wycieczka do raju nie zamieniła się w piekło.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie turystyczne do Fidżi rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Fidżi

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Kupuj polisę z myślą o lokalnych zagrożeniach

Fidżi leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej (zagrożenie cyklonami od listopada do kwietnia) w rejonie aktywnym sejsmicznie. Występują choroby tropikalne takie jak denga.

Opieka zdrowotna na Fidżi stoi na bardzo niskim poziomie, w związku z czym konieczny może się okazać transport chorego do kraju z lepiej rozwiniętą służbą zdrowia. Taki transport będzie bardzo kosztowny, dlatego koniecznie należy posiadać polisę, która zagwarantuje zwrot jego kosztów.

niebieska lagunaNiestety, na Fidżi istnieje zagrożenie przestępczością pospolitą – dochodzi do napadów i rozbojów na tle rabunkowym, ponadto w każdej chwili może dojść do rozruchów społecznych. Warto pomyśleć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia samego bagażu na wypadek jego zgubienia lub kradzieży.

Kup ubezpieczenie

Jeśli planujemy uprawiać sporty lub podejmować się aktywności, które mogłyby zostać uznane za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka, to zaznaczmy to przy wybieraniu polisy. Do takich aktywności zaliczyć można nurkowanie (uwaga na rekiny!), wspinaczkę skałkową czy wszelkie sporty wodne (kitesurfing, windsurfing, etc.).

Ubezpieczenie z biura podróży nie wystarczy

Jadąc na zorganizowaną wycieczkę na Fidżi, zostaniemy ubezpieczeni przez organizatora wyjazdu. Warto jednak uważnie przyjrzeć się takiej polisie pod kątem np. wysokości zwrotu kosztów leczenia. Często bowiem zakres ubezpieczeń wykupywanych przez biura podróży dla swoich klientów jest minimalny i może w nim zabraknąć chociażby transportu medycznego. Kwota przeznaczona na leczenie nie powinna być niższa niż 20 000 EUR.

Kupujemy ubezpieczenie na Fidżi

Zakupu odpowiedniej polisy możemy dokonać korzystając z wyszukiwarki podlinkowanej na naszej stronie (z prawej strony). Wyszukiwarka ta porówna dziesiątki ofert towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najtańszą. Takie stawki są konkurencyjne, często niższe niż te oferowane bezpośrednio przez agentów. Do zobaczenia na Fidżi!