Ubezpieczenie do Filipin

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpieczeństwo na egzotycznych, złotych wyspach

Co oczywiste na Filipinach nie możemy się opierać na karcie Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dlatego też zalecane jest, aby wykupić już w Polsce dodatkowe ubezpieczenie na Filipiny, obejmujące minimum nieszczęśliwe wypadki, pokrywające koszty leczenia na miejscu i ewentualny transport chorego do kraju.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Filipin rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Filipiny

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Jak się przygotować?

Należy pamiętać, że wybierając tak egzotyczny kierunek podróży trzeba się do tej przygody przygotować. Dobór ubezpieczenia (o czym niżej) to nie wszystko.

Szczepienia

Przede wszystkim należy wykonać zalecane szczepienia profilaktyczne. Wojskowy Instytut Medyczny Zakład Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej przed wyjazdem na Filipiny zaleca: szczepienie na błonnicę/tężec, MMR, WZW typu A i B,plaża dur brzuszny, wściekliznę i japońskie zapalenie mózgu (szczególnie zalecane dla osób wybierających się w rejon Manilii). Przebywając na Filipinach jesteśmy narażeni na zachorowanie na niektóre z chorób egzotycznych jak np.: malarię, ostrą biegunkę, robaczyce, WZW A i B.

Poznaj koszty leczenia

Koszty leczenia w Filipinach to średnio: wizyta u lekarza ogólnego około 20 USD, koszt leczenia dobowego w szpitalu – 40 USD (bez badań). Jako, że na Filipinach nie zabezpieczają nas składki ubezpieczenia zdrowotnego opłacane w ramach NFZ-tu, powinniśmy wykupić prywatną polisę, szczególnie że w kraju do którego się wybieramy występują zagrożenia na zachorowania na choroby egzotyczne oraz niestety niemała przestępczość.

Wybieramy ubezpieczenie na Filipiny

Dokonując wyboru ubezpieczenia przez naszą wyszukiwarkę dostępną z prawej strony, po wprowadzeniu wszelkich danych dotyczących czasu podróży, kierunku, wykonywanych sportów – system wyszuka wśród ofert wielu TU, kilka najlepszych i konkurencyjnych wobec siebie propozycji. Kupowane przez Państwa ubezpieczenie powinno obejmować minimum: akcje ratownicze, koszty leczenia (niestety tu lepiej wybrać wyższy limit), leczenie ambulatoryjne i leczenie szpitalne, leczenie stomatologiczne, choroby tropikalne, transport zarówno na terenie kraju jak i transport chorego do Polski.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowo polisa może zawierać koszt ubezpieczenia utraty bagażu czy nieszczęśliwe wypadki – jest to opcja dodatkowa, która zwiększy koszt ubezpieczenia. Jeśli planujemy uprawianie sportów ekstremalnych warto to także zaznaczyć w formularzu- tak aby zakupione przez nas ubezpieczenie zawierało koszty akcji ratunkowych.

Ceny dobrego ubezpieczenia na Filipiny w największych towarzystwach ubezpieczeniowych obsługiwanych przez ten kalkulator zaczynają się nawet od kwoty 50 zł za 14 dni. Warto zastanowić się nad tą sumą przed wyjazdem, niż martwić się tysiąc kilometrów od domu z czego opłacić służbę zdrowia. Wypadki nie omijają nawet najostrożniejszych.

Artykuły

Klimat na Filipinach
12 wrzesień