Ubezpieczenie OC na narty do Gruzji

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Gruzja
  5. OC na narty do Gruzji

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym bywa lekceważone przez turystów. To błąd, który może kosztować Cię kilkadziesiąt tysięcy złotych. Szczególnie gdy jedziesz do Gruzji na narty, nawet do znanych kurortów jak Guadauri, Mestia czy Bakuriani.

Ryzyko wypadków wzrasta podczas urlopu, gdy jesteś odprężony i mniej uważny. Nie zawsze musisz być ich ofiarą. Jeśli nieumyślnie wyrządzisz komuś szkodę lub krzywdę na nartach, licz się z możliwością znalezienia w skrzynce pocztowej pozwu na konkretne sumy. Prawdopodobieństwo spowodowania nieumyślnej szkody drastycznie wzrasta, w trakcie wykonywania aktywności sportowej.

W artykule tym zajmiemy się wyborem idealnego ubezpieczenia OC na narty w Gruzji. Jednak, zachęcamy do przeczytania dużo obszerniejszego tekstu dotyczącego w całości tematu wyboru ubezpieczenia na wyjazd do Gruzji. Szczególnie, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego w Gruzji na nic się nie przyda.

Kup ubezpieczenie narciarskie

Jedziesz do Gruzji na narty? Nie wychodź na stok bez ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nakłada na ubezpieczyciela obowiązek zapłaty kwoty odszkodowania, w razie nieumyślnego spowodowania przez ubezpieczonego szkody na mieniu lub krzywdy na zdrowiu innej osoby.

Mestia (foto: pixabay)

Granica, do której ubezpieczyciel pokrywa kwotę odszkodowania, wyznaczona jest przez wysokość sumy ubezpieczenia. Bez względu na cel podróży, dla ubezpieczenia OC proponowana kwota wynosi 50 000 EUR.

Czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przyda Ci się w Gruzji? Tak, OC przyda się zawsze i wszędzie – nie jesteś przecież w stanie przewidzieć co się wydarzy. W pewnych sytuacjach OC wydaje się być jednak szczególnie potrzebne.

Jeśli planujesz spędzić urlop aktywnie, zapewne odwiedzisz jeden z kurortów narciarskich – Guadauri, Mestia czy Bakuriani. Zastanów się, czy w takim miejscu może dojść do nieszczęśliwego wypadku z Twoim udziałem?

Gruzja jest chętnie odwiedzana przez miłośników gór, w tym fanów sportów zimowych. W sezonie zimowym 2017-2018 r. miejscowe kurorty odwiedziło około 515 000 turystów1. To wzrost o prawie 100 000, w porównaniu do poprzedniego sezonu. Przy takim nagromadzeniu narciarzy na stoku, nietrudno o wypadek. Pędząc na nartach, nie jesteś w stanie w 100% kontrolować trasy zjazdu. Uderzenie w kogoś z dużą prędkością, może zakończyć się poważnymi obrażeniami – zazwyczaj złamaniami lub wstrząsem mózgu.

Jeśli wybierasz się do kurortu Bakuriani, musisz wiedzieć, że to chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z dziećmi. Trasy są tutaj łagodniejsze, a co za tym idzie, przystosowane do początkujących narciarzy i dzieci. Nie oznacza to jednak, że nie zdarzają się tutaj wypadki. A co jeśli wpadniesz na czyjąś pociechę? Drobne ciało dziecka dużo łatwiej poturbować, niż dorosłego mężczyznę. Rodzice z pewnością będą zaciekle walczyć o odszkodowanie. Stąd ubezpieczenie na narty w Gruzji jest tak istotne.

OC pokryje koszty zniszczonego sprzętu sportowego

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje również szkody wyrządzone na czyimś mieniu. Ubezpieczyciel będzie więc zobowiązany pokryć kwotę odszkodowania za zniszczony sprzęt narciarski, deskę snowboardową, a także raki, linki i pozostałe elementu sprzętu wspinaczkowego.

Gudauri (foto: pixabay)

Jeśli podróżujesz z dziećmi, ryzyko dokonania zniszczeń staje się bardziej prawdopodobne. Nie jesteś w stanie kontrolować swoich pociech przez cały czas. Wystarczy krótka chwila nieuwagi, by wyrządzili komuś szkody. Oczywiście koszt ich naprawy będziesz musiał ponieść Ty. Chyba, że posiadasz ubezpieczenie OC. Swoim zakresem obejmuje nie tylko Twoje działania, ale także bliskich – żony i dzieci. A nawet zwierząt domowych zabranych w podróż.

Ubezpieczenie OC zazwyczaj jest drugim (po ubezpieczeniu kosztów leczenia) najistotniejszym elementem polis turystycznych. Nie sposób przewidzieć wystąpienia nieumyślnie spowodowanych szkód, jednak możliwe jest ocenienie ryzyka ich wystąpienia. Jeśli swój pobyt w Gruzji planujesz spędzić aktywnie, warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC.

Przypisy

  1. 2017-2018 ski season: Georgia’s four resorts hosted 25% more visitors, http://agenda.ge/en/news/2018/903 (data dostępu 2018-11-01)
Rate this post