Ubezpieczenie do Gwatemali

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

W kraju wiecznej wiosny

Nazywana przez samych Gwatemalczyków krajem wiecznej wiosny, Gwatemala od czasu zakończenia trwającej ponad 30 lat wojny domowej w 1996 roku obserwuje stały wzrost gospodarczy, poprawę bezpieczeństwa i wzmożony ruch turystyczny. Nic zatem dziwnego, jeśli znalazła się również w naszych planach podróżniczych. Jadąc tam nie zapomnijmy jednak o ubezpieczeniu turystycznym – może się bardzo przydać.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie turystyczne do Gwatemali rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Gwatemali

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Co powinno zawierać ubezpieczenie po Gwatemali?

Polskie MSZ podaje, że polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są honorowane w Gwatemali, nie oznacza to jednak, że nie możemy liczyć na refundację np. kosztów leczenia przez ubezpieczyciela. Najprawdopodobniej jednak będziemy musieli za daną usługę zapłacić sami, a dopiero potem skontaktować się z ubezpieczycielem w sprawie zwrotu kosztów. Dlatego, kupując ubezpieczenie wybierajmy tylko międzynarodowe firmy (sprawdź nasz kalkulator)!

Świątynia TikalNiestety, Gwatemala nie odstaje od innych krajów Ameryki Środkowej pod względem poziomu bezpieczeństwa. Według statystyk Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, w Gwatemali w 2011 roku w wyniku zabójstwa życie straciło prawie 6000 osób, co przy tak małej populacji (15 milionów) daje 38,5 osób na 100 000 mieszkańców. Dla porównania, w Polsce w 2011 roku współczynnik ten wynosił 1,2.

Kup ubezpieczenie

Turyści powinni mieć się na baczności przede wszystkim w dużych miastach, w których odradza się przemieszczanie na dłuższe dystanse na piechotę, ale zaleca korzystanie z transportu publicznego lub sprawdzonych taksówek. Zdarza się, że nieuczciwi taksówkarze współpracują z bandytami i organizują dla turystów tak zwane „paseo de milionario” – przejażdżkę po bankomatach z nożem na szyi, w trakcie której turysta wypłaca wszystkie środki z konta i oddaje złodziejom. Problemem są również popularne trasy trekkingowe na różne wulkany, na których często dochodzi do napadów.

Nie należy jednak popadać w paranoję, ale pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i na wszelki wypadek wykupić dobrą polisę obejmującą ubezpieczenie bagażu na wypadek zgubienia lub kradzieży, w tym kradzieży z rozbojem. Pamiętajmy, że większość napadów ma na celu rabunek, a nie zabójstwo lub okaleczenie ofiary.

Dodatkowy zakres ochrony

Dobra polisa do Gwatemali musi obejmować wspomniane wyżej ubezpieczenie bagażu podróżnego i zwrot kosztów leczenia, ale nie tylko. Możemy dodatkowo ubezpieczyć się na wypadek nasilenia lub wystąpienia chorób przewlekłych, czy wykupić OC. Pamiętajmy również, aby przy kupowaniu polisy zaznaczyć sporty, które planujemy uprawiać na miejscu, ponieważ niektóre z nich mogą zostać uznane przez ubezpieczyciela za ekstremalne lub podwyższonego ryzyka.

Na zakupy polisy online

Wyboru i zakupu najlepszego ubezpieczenia turystycznego do Gwatemali możemy dokonać już teraz, bez ruszania się sprzed komputera. Wystarczy, że skorzystamy ze znajdującej się na naszej stronie porównywarki, która przeanalizuje oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje nie tylko najtańszą ale również te o najlepszych parametrach ochrony.