Ubezpieczenie do Jordanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się spokojnie podczas zwiedzania Jordanii

Jordania to obok Egiptu popularny cel wycieczek dla osób spragnionych słońca, amatorów nurkowania wśród fantastycznych raf koralowych Morza Czerwonego oraz wielbicieli starożytnych zabytków takich jak chociażby starożytne miasto Petra, wpisane na listę siedmiu nowych cudów świata. Nie zapomnijmy jednak o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu turystycznym w Jordanii.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Jordanii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Jordanii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Sporty wysokiego ryzyka mają wpływ na zakres polisy

Rodzaj i zakres ubezpieczenia turystycznego do Jordanii powinniśmy uzależnić od działalności, jaką zamierzamy podjąć na miejscu. Wiele osób przyjeżdża tam z zamiarem nurkowania. Warto uważnie przeczytać Ogólne Warunki Umowy (OWU) i upewnić się, czy nurkowanie nie zostało uznane za sport wysokiego ryzyka lub ekstremalny. Natomiast na pewno za taki rodzaj sportu uznany zostanie canyoning (kanioning). Canyoning można uprawiać w wielu wąwozach w Jordanii zwanych wadi.

Z reguły jeśli planujemy uprawiać sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne, za polisę zapłacimy więcej. Upewnijmy się również, czy obejmuje ona transport z miejsca wypadku, jak i koszty akcji ratowniczej i poszukiwawczej.

Służba zdrowia i zagrożenia dla turysty

wielbłądJordania jest stosunkowo drogim krajem i również koszty leczenia są odpowiednio wysokie. Polskie MSZ podaje, że koszt wizyty lekarskiej wynosi 10-20 JOD (ok 45-90 PLN), a pobytu w szpitalu 8-60 JOD (36-270 PLN) dziennie. Biorąc pod uwagę, że najtańszą polisę możemy mieć już za kilkadziesiąt złotych, zdecydowanie nie warto na niej oszczędzać. W razie potrzeby zwróci się nam już po pierwszej wizycie lekarskiej.

Kup ubezpieczenie

Pamiętając o ostatnich wydarzeniach w Egipcie, Jordanię można by uznać za alternatywny kierunek urlopowy w rejonie. Pamiętajmy jednak, że również w Jordanii występuje ryzyko ataków terrorystycznych. Istnieją polisy, które i przed tym mogą ochronić jednak ich koszt jest dosyć wysoki.

Dodatkowe usługi w ramach polisy to m.in. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym za szkody na osobie i na rzeczy (OC), pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, a także ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów chorób przewlekłych.

Gdzie dobrać i kupić ubezpieczenie do Jordanii?

Warto korzystać z dobrodziejstw Internetu i ubezpieczenie do Jordanii możemy wykupić bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki na naszej stronie, która szybko porówna oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych i znajdzie najtańsze opcje. Często zdarza się, że proponowane oferty są tańsze niż te bezpośrednio dostępne u agenta reprezentującego dane towarzystwo. Udanej podróży!