Ubezpieczenie do Kenii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Niebezpieczny kraj? Z dobrą polisą wcale nie!

Kenia to jeden z bardziej popularnych kierunków turystycznych w Afryce. Przyjeżdżają tam przede wszystkim miłośnicy dzikiej przyrody pragnący zobaczyć tzw. wielką piątkę afrykańską: lwa, słonia i bawoła afrykańskiego, nosorożca czarnego oraz lamparta oraz miłośnicy górskich wycieczek (Kilimandżaro, Mt. Kenia).

Warto dopilnować, żeby wymarzona wycieczka była bezpieczna. Jeszcze na etapie planowania podróży warto zdać sobie sprawę z kilku zagrożeń, jakie czyhają na nas na miejscu i na ich podstawie dopasować odpowiednie ubezpieczenie do Kenii.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kenii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kenii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Malaria i inne choroby tropikalne

słonie na safariPodstawowym niebezpieczeństwem jest roznoszona przez komary malaria. Wskaźnik zachorowania na tę niebezpieczną chorobę jest w centralnej Afryce najwyższy na świecie. Warto stosować odpowiedni strój ochronny oraz profilaktykę antymalaryczną, jednak zapominajmy, że żadne lekarstwa nie dają 100% ochrony przed zakażeniem. Koniecznie upewnijmy się, czy nasza polisa obejmuje zwrot kosztów leczenia w przypadku chorób tropikalnych. Pobyt w szpitalu jest bardzo kosztowny.

Przestępczość pospolita

Poziom przestępczości w Kenii jest stosunkowo wysoki, zwłaszcza w dużych miastach – Nairobi, a także w Mombasie i Kisumu. Według statystyk Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości wskaźnik zabójstw wynosi ok 20 na 100 000 osób – jest on 20 razy wyższy niż w Polsce! Dochodzi do napadów na turystów organizowanych przez grupy uzbrojonych bandytów. Sprawdźmy czy w ramach ubezpieczenia mamy zapewnioną ochronę w przypadku utraty zdrowia lub mienia (bagażu) w wyniku rozbojów. W tym celu należy uważnie przeczytać OWU (o czym piszemy w osobnym artykule) lub skorzystać z naszej wyszukiwarki ubezpieczeń.

Kup ubezpieczenie

Niedawne wydarzenia pokazały, że realne jest również zagrożenie terrorystyczne. Polskie MSZ zaleca zachować szczególną ostrożność w miejscach publicznych, restauracjach, barach i centrach handlowych, środkach masowej komunikacji, a także w obiektach religijnych, hotelach i w pobliżu atrakcji turystycznych.

Czy liczyć na biuro podróży?

Wiele osób podróżuje po Kenii w ramach wycieczek zorganizowanych. Takie osoby również powinny zadbać o odpowiednią polisę, ponieważ to, co oferują nam biura podróży, z reguły jest niewystarczające. Można rozważyć zakup dodatkowych opcji takich jak pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów choroby przewlekłej.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Kenii?

Zachęcamy do przetestowania wyszukiwarki ubezpieczeń dostępnej po prawej stronie. Analizuje ona za nas dziesiątki ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych i proponuje różne warianty, dopasowane według ceny i zakresu ochrony. W ten sposób, porównując oferty, zaoszczędzisz czas i pieniądze!

Artykuły

Safari w Kenii
15 grudzień