Ubezpieczenie do Macedonii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Polisa do kraju, który wciąż czeka na odkrycie

Ten wciąż mało znany europejski kraj, skrywa wiele skarbów czekających na odkrycie przez podróżników. Można zaliczyć do nich położoną nad brzegiem jeziora ochrydzkiego Ochrydę. Jednak zanim wyruszymy po przygodę, zastanówmy się chwilę nad tym, jakie ubezpieczenie do Macedonii wybrać.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia po Macedonii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Macedonii

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Nieodpłatna państwowa służba zdrowia?

Macedonia nie jest członkiem Unii Europejskiej ani Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, mimo to polskie MSZ podaje, że obywatele Polscy posiadający kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) mogą korzystać nieodpłatnie z państwowej służby zdrowia (na zasadach wzajemności). Poziom takiej służby może jednak pozostawiać wiele do życzenia i nie zawsze spełnia standardy EU, dlatego ważne jest posiadanie polisy, dzięki której nie będziemy musieli martwić się o zwrot kosztów leczenia i będziemy mogli skorzystać z usług klinik prywatnych.

Liczne wypadki drogowe mają wpływ na ubezpieczenie do Macedonii

MSZ podaje, że Macedonia plasuje się obecnie wśród krajów o najwyższej liczbie ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. stare miastoSytuacja wygląda tragicznie, powszechne jest przejeżdżanie na czerwonym świetle, niesygnalizowanie skrętu czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wiele samochodów jest w złym stanie technicznym. Piesi rzadko zwracają uwagę na samochody i przekraczają jezdnie w niedozwolonych miejscach. Warto upewnić się, czy nasza polisa obejmuje zwrot kosztów akcji ratowniczej w wypadku drogowym i czy możemy liczyć na opłacenie ewentualnego transportu medycznego do kraju.

Pomijając zdarzenia drogowe, Macedonia jest stosunkowo bezpiecznym krajem, zawsze warto jednak rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia bagażu. Dodatkowe opcje to również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i na wypadek nasilenia lub wystąpienia chorób przewlekłych.

A co, gdy jedziemy z biurem podróży?

Jeśli do tego pięknego kraju wybieramy się z biurem podróży, to zostaniemy ubezpieczeni przez organizatora wycieczki, jednak taka polisa często pozostawia wiele do życzenia. Może się bowiem okazać, że kwota zwrotu kosztów leczenia jest niewystarczająca lub polisa nie obejmuje transportu medycznego do kraju. Dlatego zawsze warto ubezpieczyć się do Macedonii prywatnie i dodatkowo rozważyć zakup opcji pozwalającej nam na pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Kup ubezpieczenie

Dzisiaj nie musimy już chodzić po oddziałach towarzystw ubezpieczeniowych, żeby porównać oferty. Wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki. Jest to nie tylko szybsze, ale również nierzadko tańsze, niż osobisty zakup u ubezpieczyciela. Macedonia czeka!