Ubezpieczenie do Maroko

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Ubezpieczeniowe oko na Maroko

Maroko to dla wielu osób pierwszy egzotyczny kierunek poza Europą. Dzieje się tak między innymi za sprawą tanich połączeń lotniczych oraz stosunkowo niskich cen na miejscu. Warto zadbać, aby nasza podróż była bezpieczna i zakupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Maroko.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Maroko rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Maroko

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Opieka zdrowotna a polisa

Dobre ubezpieczenie turystyczne obejmuje zwrot kosztów leczenia oraz następstwa niebezpiecznych wypadków. W ramach kosztów leczenia powinien znaleźć się transport medyczny na terenie danego kraju, a także powrotny transport medyczny do kraju zamieszkania. oknaDo opcji dodatkowych należą m.in. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, bagażu oraz na wypadek nasilenia się objawów choroby przewlekłej. Za to dopłacić nie musimy aczkolwiek możemy.

Kup ubezpieczenie

Polskie MSZ podaje, że opieka zdrowotna w Maroku jest na dobrym poziomie. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi 10 – 20 EUR, zaś dobowy koszt pobytu w szpitalu lub klinice to koszt około 60 EUR (bez kosztów leczenia).

Gdy chcesz spędzać czas aktywnie

Jeśli planujemy uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub ekstremalne, należy zaznaczyć to przy zakupie polisy, gdyż będzie to miało wpływ na jej koszt. Miłośnikom aktywnego wypoczynku Maroko oferuje bardzo dużo. Można między innymi zmierzyć się z Jebel Toubkalem – najwyższym szczytem Afryki Północnej (4167 m n.p.m), jednak sprawdźmy wcześniej, czy nasze ubezpieczenie turystyczne obejmuje zwrot kosztów górskiej akcji ratunkowej i poszukiwawczej oraz transportu z użyciem śmigłowca. Amatorów wspinaczki sportowej zadowolą obite drogi w rejonie wąwozu Todra, natomiast fanatycy sportów wodnych takich jak kitesurfing lub windsurfing będą zachwyceni marokańskim wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego.

Czuj się bezpiecznie na ulicy

Przestępczość pospolita jest na stosunkowo niskim poziomie. Należy zachować wzmożoną ostrożność w większych miastach. Do kradzieży dochodzi najczęściej w miejscach turystycznych, warto zatem pomyśleć nad ubezpieczeniem bagażu. Istnieje zagrożenie atakami terrorystycznymi. Przed wyjazdem warto zapoznać się z analizą aktualnych nastrojów społecznych panujących w kraju.

Jakie ubezpieczenie do Maroko i gdzie kupić?

Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki, która przeanalizuje za Ciebie dziesiątki ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najbardziej dopasowane opcje posortowane według cen. Co więcej, ceny są często niższe niż dostępne bezpośrednio w oddziałach towarzystw lub u agentów a wybrane ubezpieczenie turystyczne do Maroko można kupić w kilka minut za pomocą płatności internetowych.

Artykuły