O czym pamiętać kupując online polisę na włoskie stoki?

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Narciarskie
  5. Ubezpieczenie na narty do Włoch

Dobrze trafiłeś, jeśli wybierasz się szusował po Alpejskich stokach i nie jest Tobie obojętne bezpieczeństwo i własne finanse. W artykule tym zastanowimy się, gdzie kupić ubezpieczenie narciarskie oraz na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru. Pamiętaj, że sam NFZ doradza zaopatrzenie się w prywatne ubezpieczenie podczas wyjazdu na narty do Włoch. EKUZ w żadnym stopniu tu nie wystarczy, o czym również opowiemy. Zapraszamy do przeczytania całości lub do porównania ofert największych firm za pomocą udostępnionego kalkulatora z możliwością zakupu online.

Kup ubezpieczenie

Skrót artykułu:

  • Kwoty dobrej polisy to minimum 10 000 EUR na akcje ratownicze z użyciem helikoptera i 20 000 EUR na leczenie. Ubezpieczenie musi pokryć również koszt transportu poszkodowanego do kraju.
  • Aby nie przepłacać, porównuj oferty wielu firm za pomocą darmowych porównywarek online z możliwością zakupu – te w naszej ocenie najlepszą na krajowym rynku udostępniamy Państwu tutaj.
  • Sama karta EKUZ nie wystarczy co potwierdza NFZ. Doradza on zakup dodatkowego ubezpieczenia na narty do Włoch.
  • Polisę poszerzyć możesz o OC przydatne na stoku i w aucie oraz ochronę bagażu i nart. Tu możesz też najwięcej zaoszczędzić- wybieraj zatem z głową.

Gdzie kupić ubezpieczenie narciarskie do Włoch?

Będąc zupełnie bezstronnym nie można w żadnym wypadku doradzić konkretnej firmy. Szczególnie, że każdy będzie potrzebował innego zabezpieczenia (o zakresie polisy piszemy niżej). Dlatego zamiast sprawdzać różne firmy osobno i przepłacać warto porównywać je w Internecie – służy do tego choćby udostępniony przez nas kalkulator. Znajdują się w nim oferty ubezpieczeń na narty największych Towarzystw. System za darmo w intuicyjny sposób porówna dla nas wiele ofert i ułatwi wybór.

Kupiona przez Internet polisa do Włoch jest często tańsza niż znaleziona bezpośrednio, dzieje się tak za sprawą niższych kosztów obsługi online. Ochrona działa już od momentu dokonania elektronicznej płatności (zupełnie jak w sklepie Internetowym) a polisę dostajesz e-mailem oraz SMSem. Proste i intuicyjne zatem po co przepłacać skoro można porównywać?

Co musi zawierać dobra polisa?

Odpowiednie ubezpieczenie narciarskie do Włoch musi w maksymalnie szerokim zakresie uzupełniać wady Europejskie Karty Ubezpieczenie Zdrowotnego czyli chronić nas w tych momentach, gdy nie możemy liczyć na międzynarodowe umowy w ramach NFZ.

Wyciąg narciarski w DolomitachNajbardziej istotnym elementem, który koniecznie musi znaleźć się w ubezpieczeniu na narty w Alpy jest zwrot kosztów akcji poszukiwawczej oraz ratunkowej z użyciem śmigłowca. Nie trudno wyobrazić sobie koszty jakie może nieść ze sobą ratowanie zasypanego przez lawinę na alpejskich stokach. Wybierz zatem takie ubezpieczenie na narty do Włoch, którego suma przeznaczona na akcje ratownicze jest nie mniejsza niż 10 000 EUR a najlepiej jeszcze wyższą.

Ponieważ NFZ nie refunduje transportu poszkodowanego do kraju a ceny leczenia we Włoszech są zatrważające (warunki natomiast nie lepsze niż w Polsce), warto upewnić się, że polisa zabezpieczy nas w tym aspekcie. Szacuje się, że przyzwoita suma przeznaczona na leczenie nie powinna być niższa od 20 000 EUR – powinno to wystarczyć na zabezpieczenie roszczeń wynikłych z wypadku na stoku. Wszystkich tych informacji szukaj w dokumentach dołączonych do oferty, tzw. OWU lub dużo łatwiej w zestawieniu wyników udostępnionej porównywarki.

Jaką dodatkową ochronę można wybrać?

Jest kilka tak zwanych rozszerzeń ubezpieczeń narciarskich, nad którymi warto się zastanowić. Są to elementy dodatkowo płatne. Nie wszystkie z nich będziemy potrzebować więc wybierajmy z głową.

Najważniejszym z nich jest ubezpieczenie bagażu, w tym nart od utraty w skutek kradzieży bądź rozboju. Tylko od Ciebie zależy czy chcesz poświęcić dodatkowe środki na taką ochronę. Innym rozszerzeniem jest OC narciarskie – przydatne podczas wypadku którego jesteśmy sprawcą na stoku lub gdy wybieramy się do Włoch samochodem. Towarzystwa standardowo umożliwiają również dodanie do ubezpieczenia narciarskiego do Włoch zabezpieczenia na wypadek wystąpienia lub zaostrzenia chorób przewlekłych. Jeżeli jednak nie wiemy nic o takowych, zastanówmy się na oszczędzeniu na tym elemencie.

Rate this post