Ubezpieczenie na wyjazd od Faro i Lagos

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Portugalia
  5. Jak ubezpieczyć się na podróż do malowniczego Faro?

Znajdujące się na południu Portugalii Faro to miejsce wyjątkowe. Bajeczna plaża i urokliwe miasteczko potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających. W dodatku to miejsce jest uważane za wyjątkowo spokojne jak na ośrodek turystyczny. Mimo to kwestie bezpieczeństwa i ubezpieczenia do Faro należy brać na poważnie także i tam.

Kup ubezpieczenie

Piękna pogoda bywa też niebezpieczna

W Faro i pobliskim Lagos jest naprawdę gorąco, a rekordowa temperatura wynosiła tam aż 44,3 stopnia Celsjusza1.W dodatku pada tam mało deszczu, a więc jest to doskonałe miejsca do wypoczynku na plaży.

Kafelki w Faro (foto: pixabay)

Z drugiej jednak strony bardzo wysokie temperatury mogą być niebezpieczne, co może doprowadzić np. do udaru cieplnego. Taka sytuacja wymagać może pilnej wizyty lekarskiej, a najłatwiej jest zwykle znaleźć lekarza prywatnego, poza tym nawet publiczna opieka medyczna w Portugalii jest częściowo odpłatna. Dlatego też dobrze jest mieć ubezpieczenie na wyjazd do Faro, które pokryje koszty leczenia. W osobnym artykule piszemy obszernie o tym, jak wybrać dobre ubezpieczenie od Portugalii.

Na południu Portugalii, w tym w Faro ogromnym problemem bywają liczne pożary, w których ofiarami bywają także ludzie2. Warto potraktować to, jako kolejny argument za zawarciem dobrej polisy turystycznej, która zapewni pomoc także wtedy, kiedy konieczne będzie np. zorganizowanie transportu medycznego.

Niezwykle wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu krwionośnego. W takich przypadkach na polisie koniecznie trzeba zawrzeć klauzulę rozszerzającą ochronę o choroby przewlekłe.

Sporty wodne to dodatkowy zakres ubezpieczenia

Piękne plaże Lagos (foto: pixabay)

Faro to świetny cel podróży dla fanów sportów wodnych. Można tam doskonale bawić się np. jeżdżąc na nartach wodnych, płynąc skuterem, uprawiające kitesurfing, czy też nurkując ze specjalistycznym sprzętem. Taka aktywność jest jednak niebezpieczna, o czym należy pamiętać już przy zawarciu ubezpieczenia turystycznego.

Chcąc liczyć na ochronę ubezpieczeniową w przypadku uprawiania sportów związanych z podwyższonym ryzykiem, konieczne jest bowiem zawarcie na polisie odpowiedniej klauzuli. Warto więc sprawdzić, jakie dyscypliny sportu według danego ubezpieczyciela są związane z podwyższonym ryzykiem.

Czy w Faro i Portugalii występuje problem kieszonkowców?

Ośrodki turystyczne na całym świecie zmagają się z drobną przestępczą. W Faro sytuacja pod tym jest relatywnie dobra. Miasteczko jest spokojniejsze i mniej zatłoczone niż np. Lizbona i Porto. Mimo to czujność należy zachować także i w Faro, nie można bowiem wykluczyć, że i tam padnie się atakiem kieszonkowca. Dobrze już o tym pomyśleć przy zawieraniu polisy turystycznej poprzez wykupienie ubezpieczenia bagażu na sumę równą jego wartości.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd do Faro więc wybrać?

Faro, jak i całą Portugalię można uznać za względnie bezpieczne miejsce. Także i tam czyhają jednak poważne zagrożenia. Dlatego też warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, dopasowanym do potrzeb danej osoby. Zalecić można zaś następujący zakres ubezpieczenia:

Koszty Leczenia 250 000 PLN
– w tym również transport medyczny do Polski oraz koszty akcji ratowniczej.
OC 120 000 PLN
NNW 30 000 PLN
Uwzględnij możliwe ryzyka
  • utraty bagażu – suma ubezpieczenia (SU) powinna być równa wartości bagażu.
  • ochronę w przypadku uprawiania sportów wodnych -jeżeli zamierzasz takie uprawiać
  • klauzula alkoholowa – o ile zamierzasz próbować portugalsie wina 🙂

Powyższe wartości należy traktować orientacyjnie. Wyższe sumy ubezpieczenia oznaczają oczywiście wyższą składkę do zapłaty, ale i także szerszą ochronę.

Przypisy

  1. Instituto Português do Mar e da Atmosfera, https://www.ipma.pt/en/oclima/extremos.clima/ (data dostępu 2018-10-18)
  2. TVN Meteo, https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/rdzawe-niebo-nad-portugalia-pozary-trudne-do-opanowania,268309,1,0.html (data dostępu 2018-10-18)
4/5 - (1 vote)