Ubezpieczenie na Seszele

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

115 wysp szczęścia

Seszele to ponad 100 wysp tropikalnych, stanowiących prawdziwe piękno natury. Wspaniałe laguny, błekitna woda oraz monumentalne palmy tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz, dający namiastkę raju na ziemi. Wybierając się tam musimy pamiętać o podstawowej rzeczy, jaką jest opieka medyczna i ubezpieczenie zdrowotne.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie na Seszele rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Seszele

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Jedziemy na Seszele

seszele plaża

Seszele należą do miejsc w których opieka medyczna nie dość, że jest bardzo kosztowna, to jeszcze ze względu na wyspiarski charakter państwa, trudno dostępna. Planując odpoczynek na Seszelach należy zatem pamiętać, żeby dobrze się do niego przygotować. Przede wszystkim jeszcze przed wyjazdem należy zaszczepić się na żółtą febrę, błonicę, WZW typu A i B i wściekliznę. Mimo iż szczepienia te nie są obowiązkowe warto je zrobić, by na miejscu być spokojniejszym.

Zaleca się także wizytę u lekarza który stwierdzi nasz ogólny stan zdrowia a także zaleci jakie leki należy ze sobą zabrać. Ze względu na ograniczony dostęp do służby medycznej, będąc na wyspach powinniśmy mieć ze sobą własną apteczkę wyposażoną w podstawowe leki: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, leki na biegunkę oraz przeziębienie. Dobrze jest wyposażyć apteczkę także w podstawowe środki odkażające, plastry i bandaże. Zdarzają się bowiem sytuacje, że przez wzgląd na występujące warunki pogodowe (np. sztormy), na pomoc medyczną przyjdzie nam długo czekać.

Ubezpieczenie dodatkowe

Jeśli chodzi o opiekę medyczną to dla turystów jest ona odpłatna. Koszty leczenia są niestety dosyć spore dlatego też warto zabezpieczyć się i jeszcze w Polsce wykupić stosowne ubezpieczenie. Koniecznie należy zwrócić uwagę czy suma na jaką jesteśmy objęci opieką ubezpieczyciela jest wystarczająca na pokrycie ewentualnego dłuższego leczenia i transportu chorego do większego ośrodka medycznego lub nawet do Polski. Wizyta u lekarza ogólnego na Seszelach to koszt 30-50 USD, jeśli będziemy musieli pozostać w szpitalu to za jedną dobę, bez badań ambulatoryjnych zapłacimy od 100 do 200 USD.

Kup ubezpieczenie

Wybierając ubezpieczenie należy sprawdzić czy firma ma zasięg międzynarodowy i jest honorowana na Seszelach. Wybór bez wątpienia ułatwi nam wyszukiwarka ubezpieczeń dostępna na naszym portalu. Dzięki łątwym mechanizmom możemy określić koszta takiego ubezpieczenia. Wystarczy podać termin wyjazdu oraz daty urodzin ubezpieczonych osób (w kolejnym kroku). Opcjonalnie możemy również wskazać sporty, które będziemy tam uprawiać lub ewentualnie zawód, który będzie tam wykonywany. Jeśli któraś oferta będzie nam odpowiadała, możemy taką polisę zakupić bezpośrednio przez internet.

Artykuły