Malownicze krajobrazy kresów wschodnich
Podróżujemy do dalekich krajów zapominając o tym, że dosłownie tuż za rogiem czekają na nas prawdziwe turystyczne atrakcje. Myśląc o Ukrainie zazwyczaj kierujemy wzrok w stronę Lwowa, ale to także przepiękny Krym, dzikie Gorgany i wiele innych wartych odwiedzenia miejsc.
Skrót artykułu:
- Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
- Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
- Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Ukrainy rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.
Najtańsze oferty ubezpieczeń na Ukrainę
Ubezpieczenie obowiązkowe?
O czym powinniśmy pamiętać wybierając się na urlop na Ukrainę? Jakie ubezpieczenie powinniśmy zakupić? Co z Europejska Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego? Co z Zieloną Karta?
Na wyjazd do Ukrainy warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie zdrowotne, wystawione przez Państwową Asekuracyjną Spółkę Akcyjną Ukrainmedstrach, w skrócie PROSTO.
Nie oznacza to, że takie ubezpieczenie nam wystarczy. Obejmuje ono bowiem swoim zakresem wyłącznie akcje podejmowane w celu ratowania życia. Za każdą pozostałą opiekę medyczną będziemy musieli zapłacić sobie z własnej kieszeni. I mimo, iż koszty leczenia na Ukrainie nie są wysokie, to jeśli uzbieramy komplet badań i konsultacji może wyjść całkiem pokaźna suma. Warto dodatkowo wykupić polisę ubezpieczeniową innego towarzystwa, które opiewa na wyższą niż spółki PROSTO sumę ubezpieczenia.
Leczenie na Ukrainie nie należy do drogich, ale też standard opieki jest nierzadko adekwatny do kosztów. Wizyta u lekarza ogólnego kosztuje średnio 10 USD, natomiast doba leczenia w publicznym szpitalu około 20 USD (oczywiście bez specjalistycznych badań ambulatoryjnych). Doba leczenia szpitalnego w prywatnym ośrodku bez badań to koszt rzędu 100 USD. Dobrze jest jeszcze w Polsce skompletować apteczkę, zabrać potrzebne leki, by nie zaszła konieczność wizyty u lekarza na Ukrainie. Dobrze jest z uwagi na niższy poziom sanitarny niektórych obiektów służby zdrowia zaszczepić się na żółtaczkę typu A i B.
Jak wybrać ubezpieczenie?
Na naszej stronie internetowej, można skorzystać z darmowej wyszukiwarki ubezpieczeń, która pozwoli nam w przystępny sposób określić swoje potrzeby i wybrać odpowiednie ubezpieczenie. Należy szczególną uwagę zwrócić na sumę ubezpieczenia do której pokrywane będą ewentualne koszty, oraz zakres usług jakie obejmuje polisa.