Ubezpieczenie do Wysp Bahama

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wszystko o wyborze polisy do tego wyspiarskiego raju

Wyspy Bahama należą do miejsc gdzie nie obowiązuje nas europejskie ubezpieczenie. Koszty leczenia, ewentualnych zabiegów medycznych czy transportu chorego do Polski musimy pokryć z własnej kieszeni. Dlatego tak ważne jest, aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Bahamy, by nasz urlop był i pozostał rajem a nie zmienił się w piekło w razie wypadku.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Bahamy rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Jakie ubezpieczenie na wyspy Bahama wybrać?

Koniecznie trzeba sprawdzić czy kwota limitu sumy ubezpieczenia pokryje w danym kraju standardowe zabiegi medyczne. Bahamy nie należą do najtańszych krajów, szczególnie jeżeli wolimy leczyć się w prywatnych klinikach. W tym wypadku zalecamy aby suma ubezpieczenia nie była niższa niż 20 000 EUR, tak, żeby spokojnie pokryła ewentualne koszty.

latarnia na wyspieRozważmy również rozszerzenie polisy o ubezpieczenie bagażu przed utratą w skutek kradzieży, rozboju, bądź błędu na lotnisku. To nie są duże sumy. Inne możliwości to zabezpieczenie się na skutek wystąpienia lub pogorszenia stanu zdrowia w wypadku chorób przewlekłych. Osoby, które wiedzą że są zdrowe mogą rozważyć zaoszczędzenie na tym elemencie.

Kup ubezpieczenie

Wybierając polisę turystyczną na Bahamy pamiętajmy aby zaznaczyć wszystkie aktywności i sporty, które zamierzamy tam uprawiać (np. nurkowanie). Inaczej mogą znaleźć się w włączeniach w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia czyli nie zostaną nam zwrócone pieniądze za wypadki z ich przyczyny powstałe.

Gdzie kupić tak dobraną ofertę?

Warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeń na naszej stronie. W prosty sposób system poprowadzi nas kolejnymi krokami do określenia naszych potrzeb i w efekcie, po około 10 sekundach wybierze dla nas najlepsze oferty ubezpieczeniowe wśród oferty wielu towarzystw.

Gdy jedziemy z biurem podróży

Pamiętajmy, że darmowa polisa, często udostępniana przez biura podróży może nie być wystarczająca. Praktyką jest, żeby na tym elemencie oszczędzać. W wyniku tego dostajemy często najtańsze możliwe ubezpieczenie, którego suma nie pokryje ewentualnych kosztów. O tej praktyce piszemy w osobnym tekście. Warto dobrze zapoznać się z OWU polisy udostępnianej przez organizatora wypoczynku lub zapobiegawczo ubezpieczyć się dodatkowo.

O czym jeszcze pamiętać?

Dla najbardziej rozważnych oczywiste jest wykonanie jeszcze w Polsce serii szczepień. Mimo iż nie są obowiązkowe i nie musimy legitymować się Międzynarodową Karta Szczepień to zaleca się wykonanie szczepień przeciw WZW typu A i B, tężcowi, durowi brzusznemu, wściekliźnie. Na miejscu należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny. Nie należy pić wody z kranu, unikać kostek lodu, dokładnie myć zakupione na targowiskach miejscowe owoce. Flora bakteryjna na wyspach jest nieco inna od tej do której jesteśmy przyzwyczajeni i może to wywołać nieprzyjemne dla nas a w szczególności dla naszych jelit skutki. Dodatkowo warto jeszcze w Polsce wyposażyć apteczkę w podstawowe leki przeciwbiegunkowe i przeciwwymiotne, aby samemu móc poradzić sobie z ewentualna choroba. Warto dorzucić do apteczki leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. W miejscowych aptekach leki mogą być znacznie droższe. Należy zabrać ze sobą także środki odstraszające insekty, oraz kremy na ewentualne poparzenie słoneczne.

Bahamy
5 (100%) 1