Ubezpieczenie do Barbados

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Pamiętaj o tym kupując polisę na figową wyspę

Na Morzy Karaibskim, w otoczeniu Małych Antyli znajduje się piękna, otoczona przez rafy koralowe wyspa – raj na ziemi – Barbados. Jeśli pragniemy odpocząć na rajskich plażach to Barbados jest idealnym do tego miejscem. Pamiętajmy jednak o kilku sprawach – ubezpieczeniowych i nie tylko, wszak mieszkańcy Barbadosu to ludzie obdarzeni niezwykłą empatią i jak opisywał to J. Wickham:

Niemożność oddzielenia się od innych ludzi doprowadziła do powszechnej troski o publiczny porządek, współczucia dla innych i skrupulatnego przestrzegania praw sąsiedzkich

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Barbados rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Koszty leczenia mają wpływ na sumę ubezpieczenia

Opieka medyczna w sferze publicznej jest darmowa. Jeśli chcemy jednak skorzystać z dodatkowej porady lekarza prywatnego, bądź też chcemy podnieść standard naszego leczenia warto skorzystać z pomocy lekarza prywatnego bądź prywatnej kliniki. Za wizytę w gabinecie prywatnym, nie posiadając ubezpieczenia turystycznego do Barbados zapłacimy około 35 – 50 USD.

Niestety znacznie gorzej jest z transportem chorego do kraju, gdyż są to horrendalne kwoty. W związku z tym warto, kupując polisę, wybrać taką, której suma nie będzie niższa niż 20 000 EUR. plażaPozwoli to nas pokrycie większości ewentualnych roszczeń. Tu tkwi również problem z darmowymi ubezpieczeniami z biur podróży – często są to najtańsze rozwiązania, które nie wystarczą w razie wypadku.

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie na Barbados?

Z pomocą wyszukiwarki internetowej dostępnej na naszej stronie szybko i bez problemów odnajdziesz, wśród gąszczu ofert wielu TU, ubezpieczenie turystyczne, które spełni wszystkie oczekiwania. Średnio polisa na Barbados na dwutygodniowy urlop dla jednej osoby to koszt rzędu 30-50 zł. Nie są to wysokie sumy a na pewno mniej obciążą nasz portfel niż ewentualne pokrywanie rachunków wystawionych za leczenie w prywatnych placówkach. Warto również rozważyć rozszerzenie polisy o choroby przewlekłe bądź utratę bagażu w wypadku kradzieży lub problemów na lotnisku.

Kup ubezpieczenie

Jak inaczej przygotować się na tak daleką podróż?

Koniecznie należy jeszcze przed wylotem na urlop marzeń w odpowiedni sposób przygotować się do wyjazdu. Po pierwsze mimo iż nie jest to obowiązkowe i przy wjeździe do kraju nikt nie zażąda od nas Międzynarodowej Książeczki Szczepień warto zaszczepić się na: WZW typu A i B, tężec, polio, błonicę, dur brzuszny i żółtą gorączkę. Dodatkowo warto jeszcze na miejscu w kraju udać się do lekarza po recepty na leki które będą nam potrzebne na wyspie. Warto zaopatrzyć się zarówno w te które przyjmujemy na co dzień, jak również leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne oraz środki na biegunkę.

Barbados
5 (100%) 1