Ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Zwiedzając ‘kraj w kształcie serca’ pamiętaj o polisie

Kraj ten nie należy do Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego nie obowiązuje tam EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, umożliwiająca korzystanie z publicznej służby zdrowia w krajach członkowskich. Dlatego tak ważne jest wykupienie prywatnej polisy turystycznej na wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Uwaga na zdrowie, kradzieże i… miny!

Podstawowa usługa oferowana w ramach ubezpieczenia to zwrot kosztów leczenia. Wizyta u lekarza to koszt rzędu 15-25 EUR, pobyt w szpitalu wiąże się z dużo wyższymi opłatami, dlatego wodospad Kravicewarto sprawdzić czy wartość ochrony zdrowia na polisie opiewa na odpowiednio dużą kwotę. Do standardowych zagrożeń życia i zdrowia dochodzą miny – pozostałość po ostatniej wojnie. Latem należy również uważać na słońce i wysokie temperatury.

Kup ubezpieczenie

Kolejnym elementem dobrej polisy jest ubezpieczenie na wypadek utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego – szczególnie przydatne, gdy lecimy samolotem, ale nie tylko. Bośnia i Hercegowina jest stosunkowo bezpiecznym krajem, ale zdarzają się kradzieże, zwłaszcza w miejscach popularnych wśród turystów. Każdą kradzież należy zgłosić na policji i odebrać druk zgłoszenia – bez niego ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.

Będziesz kierował samochodem? Pamiętaj o OC!

Jeśli zamierzamy wynająć samochód lub przyjechać własnym, to pamiętajmy, że wiele towarzystw oferuje dodatkowe OC, a także NNW i assitsance w ramach polisy turystycznej. Na miejscu koniecznie jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego (tzw. Zielona Karta). Drogi są z reguły dobrym stanie, ale często prowadzą przez góry, przez co należy zachować szczególną ostrożność.

Jakie ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny wybrać?

Koszt ubezpieczenia turystycznego nie jest wysoki, a w porównaniu z kosztami, jakie możemy ponieść z własnej kieszeni w przypadku jego braku, jest wręcz bardzo niski. Proponujemy skorzystanie z naszej wyszukiwarki z prawej strony, która pomoże znaleźć najlepszą wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych ofertę oraz kupić ją z pomocą płatności online.

Bośnia i Hercegowina
4.7 (93.33%) 3