Ubezpieczenie do Chorwacji

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Nie pozwól, aby wycieczka do adriatyckiego raju stała się problemem

Od 1 lipca 2013 roku Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) obowiązuje również w Chorwacji. To dobra informacja dla osób wybierających się do tego pięknego kraju. Warto jednak pomyśleć o dodatkowej polisie turystycznej.

Chorwacja od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Nie bez powodu – Dubrownik, Split czy Park Narodowy Jezior Plitwickich to tylko niektóre z cudownych miejsc jakie tam na nas czekają. Warto jednak rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego przez wyjazdem, żeby wymarzona wycieczka nie zamieniła się w koszmar.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (udostępniamy taką).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Chorwacji zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Ubezpieczenie publiczne – kiedy wystarczy?

Działaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego objęte są wszystkie osoby odprowadzające składki na ubezpieczenie zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. dubrownk z lotu ptakaOdpowiednikiem polskiego NFZ-u w Chorwacji jest Chorwacki Fundusz Ubezpieczenia Zdrowotnego – Hrvatski Zavod za Zdravstveno Osiguranje (HZZO). Jeśli w trakcie podróży po tym kraju będziemy musieli skorzystać z usług medycznych nie posiadając dodatkowego ubezpieczenia, to należy udać się do placówki oznaczonej logiem HZZO. Inaczej nie mamy co liczyć na refundację z NFZ-u.

Refundacja nie jest jednak całkowita i z własnej kieszeni należy pokryć 20% wartości kosztów świadczeń. Nie dotyczy to osób posiadających dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, wykupione w HZZO bądź u komercyjnego ubezpieczyciela. Szczegółowe informacje możesz sprawdzić pobierając informator na temat ikona pdfEKUZ w Chorwacji.

Dodatkowa polisa – czego nie zafunduje nam NFZ?

Pamiętajmy, że EKUZ w Chorwacji uprawnia nas tylko do świadczeń zdrowotnych takich jak podstawowa opieka medyczna, opieka specjalistyczna i szpitalna, opieka dentystyczna i protetyczna. Możemy również liczyć na refundację leków znajdujących się na liście HZZO. Niestety ratownictwo czy transport do kraju nie są jest już objęte zakresem obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dobra polisa turystyczna to nie tylko zwrot kosztów leczenia – to również ubezpieczenie bagażu, następstwa nieszczęśliwych wypadków, assistance czy odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Na niektórych sprawach czasem nie warto oszczędzać.

Kup ubezpieczenie

W odpowiednim doborze polisy pomocna może być udostępniony po prawej stronie kalkulator ofert wielu znanych towarzystw ubezpieczeniowych z możliwością szybkiego zakupu online. Dzięki niemu, w kilka minut sprawdzić można aktualną ofertę największych krajowych firm. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość zakupu poprzez płatności internetowe po cenach często niższych niż bezpośrednio w placówce. Tak kupione ubezpieczenie do Chorwacji działa już od momentu dokonania przelewu.

Chorwacja
4.7 (93.33%) 3