Ubezpieczenie do Egiptu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wybieramy polisę na słoneczne wakacje

W prasie jakiś czas temu pojawiły się dramatyczne nagłówki i artykuły związane z historią pewnej rodziny spędzającej urlop w kraju faraonów. Nie trudno wyobrazić sobie siebie w podobnej sytuacji.

Ciężko chory Polak nie może wrócić z Egiptu. Córka prosi o pomoc w zebraniu funduszy na transport. Jak wymarzone rodzinne wakacje w Egipcie za sprawą nagłej choroby ojca w kilka chwil zmieniły się w piekło, z którego nie ma wyjścia.

Jak nie dopuścić do takiej sytuacji? Przed wyjazdem trzeba kupić odpowiednio dobrane ubezpieczenie do Egiptu – nie każde jest odpowiednie. Biura podróży potrafią oszczędzać na tym elemencie zatem wybierajmy z głową!

Kup ubezpieczenie


Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Egiptu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Egiptu

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Ile kosztuje leczenie w Egipcie?

Wyjeżdżając do Egiptu należy pamiętać, że składki opłacane przez nas w Narodowym Funduszu Zdrowia w kraju faraonów nie mają żadnego znaczenia. Koszty ewentualnej pomocy lekarskiej, hospitalizacji, leczenia ambulatoryjnego, czy też transportu chorego do kraju będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni lub z kieszeni ubezpieczyciela.

Wizyta lekarska w Egipcie kosztuje około 20 – 40 USD. piramidyKoszty leczenia szpitalnego to koszt od 100 do 300 USD. Trzeba pamiętać, że po skorzystaniu z porady lekarza należy uiścić opłatę gotówką. Transport chorego do Polski to już koszty znacząco przewyższające większość budżetów domowych. Pamiętajmy zatem aby kupować ubezpieczenie, które obejmuje transport do kraju oraz suma przeznaczona na leczenie nie jest mniejsza niż 20 000 EUR. Pomoże w tym udostępniony przez nas kalkulator z możliwością zakupu online.

Czy polisa z biura podróży wystarczy?

Często ubezpieczenie wchodzące w pakiet wycieczki, które oferują nam biura turystyczne nie jest wystarczające i rzadko pokrywa wszelkie ewentualne koszty opieki medycznej. Warto zatem wykupić dodatkowe ubezpieczenie do Egiptu, dzięki któremu zabezpieczymy nasze portfele przed wysokimi wydatkami i będziemy mogli pozwolić sobie na leczenie w wyższym niż publiczny standardzie. Pamiętając o niedawnych wydarzeniach w tym kraju, dobrym pomysłem jest jego rozszerzenie o ochronę bagażu w przypadku rozboju czy kradzieży.

Gdzie kupić tak dobrane ubezpieczenie do Egiptu?

Jak już pisałam, zachęcam do korzystania z dobrodziejstw Internetu, czyli porównywarek ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Z prawej strony udostępniamy naszym zdaniem jeden z najlepszy kalkulator na rynku. Jest to wygodny i łatwy sposób na wybór najlepszej polisy oraz jej zakup online. Polisa przychodzi mailem oraz SMSem a zaczyna działać już od momentu dokonania płatności. Często tak kupione ubezpieczenie do Egiptu jest znacznie tańsze niż bezpośrednio w okienku wybranej firmy – dzieje się tak za sprawą niższego kosztu obsługi. Po co przepłacać, skoro można porównywać?