Ubezpieczenie do Ekwadoru

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się spokojny na równiku

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce – na stosunkowo małej przestrzeni można znaleźć wszystko: plaże na zachodzie, wysokie góry w centralnej części i lasy równikowe na wschodzie. Dodajmy jeszcze do tego Wyspy Galapagos będące administracyjnie częścią Ekwadoru i mamy obraz jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem geograficznym krajów na świecie. Zatem, jakie wybrać ubezpieczenie do Ekwadoru aby zabezpieczyć się przed taką różnorodnością zagrożeń?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Ekwadoru rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Zwiedzając miasta

Przed wyjazdem powinniśmy zastanowić się, co planujemy robić na miejscu. W przypadku, gdy zamierzamy skoncentrować się na zwiedzaniu miast i zabytków, to wystarczy nam standardowe ubezpieczenie, przy czym warto zwrócić uwagę na jedną kwestię. Przestępczość pospolita w Ekwadorze jest stosunkowo wysoka i występuje przede wszystkim w dużych miastach. Należy mieć się szczególnie na baczności w stolicy kraju Quito oraz w Guayaquil. Jeśli zatem w miastach zamierzamy spędzić większość czasu, warto rozważyć zakup ubezpieczenia na wypadek utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży bagażu.

Przebywając w górach

Ekwador ma wiele do zaoferowania miłośnikom aktywnego trybu życia. Fascynaci gór mogą spróbować swoich sił we wspinaczce na wiele mniej lub bardziej wymagających szczytów. Ekwadorska kobietaNajwyższy z nich – Chimborazo – ma ponad 6000 m n.p.m. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się również wulkan Cotopaxi (5897 m. n.p.m). Przed wyruszeniem w góry pamiętajmy jednak o upewnieniu się, czy nasza polisa obejmuje zwrot kosztów akcji poszukiwawczej, ratowniczej oraz transportu z użyciem śmigłowca w górach wysokich.

Błądząc po lesie równikowym

Jeśli wybieramy się do puszczy amazońskiej to weźmy pod uwagę ryzyko zachorowania na malarię, dengę oraz żółtą febrę (na tę ostatnią można się zaszczepić) i związane z nimi koszty leczenia. Polskie MSZ podaje, że opieka lekarska jest ogólnie dostępna w miastach, jednak jej koszt w przypadku usług o europejskim standardzie jest relatywnie wysoki. Wizyta u lekarza ogólnego, podobnie jak doba w szpitalu, może kosztować ok. 100 USD. Nie warto zatem oszczędzać na polisie i wybrać tę z większą sumą – jej koszt zwróci się nam już po pierwszej wizycie u lekarza.

Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić odpowiednie ubezpieczenie do Ekwadoru?

Ubezpieczenie turystyczne można poszerzyć o wiele dodatkowych usług takich jak NNW, OC lub assistance. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych warto porównywać, szczególnie że umożliwia to wiele łatwych narzędzi np. kalkulator na naszej stronie. Z pomocą Internetu można zyskać ceny często niższe niż te oferowane bezpośrednio o agentów, a także wygodę i oszczędność czasu.

Ekwador
4 (80%) 2