Ubezpieczenie do Mauretanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie w niebezpiecznym kraju

Negatywny obraz tego kraju w mediach utrzymuje się od 24 grudnia 2007 roku, gdy terroryści zabili czterech francuskich turystów. Był to jeden z powodów, dla których w 2008 roku odwołany został rajd Paryż-Dakar. Sytuację dodatkowo komplikuje trwający konflikt w sąsiednim Mali. Tym bardziej warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane a nie byle jakie ubezpieczenie turystyczne.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Mauretanii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych oraz konflikty zbrojne.

MSZ przestrzega przed wyjazdem

W komunikacie z dnia 9 listopada 2012 roku polskie MSZ ostrzega przed podróżą do Mauretanii, uzasadniając to „pogarszającą się sytuacją bezpieczeństwa(…), wzrostem zagrożenia przestępczością zorganizowaną oraz aktami terroru (zamachy i porwania) wymierzonymi przede wszystkim przeciwko zachodnim turystom i pracownikom zachodnich organizacji rządowych i pozarządowych.”

mapaJeśli jednak mimo tego planujemy wyjazd do Mauretanii, to koniecznie powinniśmy wykupić odpowiednią polisę. Sytuacja w Mauretanii jest obecnie niestabilna, warto więc upewnić się, czy nasza polisa nie przestanie działać np. w momencie wybuchu konfliktu zbrojnego.

Koszty leczenia oraz bagaż

Standardowe korzyści płynące z posiadania polisy turystycznej to zwrot kosztów leczenia oraz NNW. Państwowa służba zdrowia stoi raczej na niskim poziomie, warto zatem w miarę możliwości kierować się od razu do prywatnych ośrodków. MSZ podaje, że za standardową wizytę lekarską powinniśmy zapłacić nie więcej niż 20 EUR i że jedynie w miastach Nawakszut i Nuadibu znajdują się prywatne szpitale o stosunkowo przyzwoitym standardzie.

Kup ubezpieczenie

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia na wypadek ich nasilenia w trakcie podróży. Warto również ubezpieczyć bagaż, ale wcześniej dobrze jest się upewnić, czy ubezpieczenie obejmuje jego utratę w wyniku rozboju.

Jak kupić ubezpieczenie do Mauretanii online?

Podsumowując, nie zachęcamy ani nie zniechęcamy nikogo do wyjazdu (warto zapoznać się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na stronie MSZ), ale namawiamy wszystkich tych, którzy zdecydują się na wyjazd, do wykupienia polisy turystycznej. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki na naszej stronie. Pamiętajmy, żeby przed zakupem uważnie przeczytać OWU – poświęciliśmy temu tematowi osobny artykuł.

Mauretania
5 (100%) 1