Bezpiecznie na Kanarach

Cała gama atrakcji które można spotkać na Teneryfie sprawia, że to idealne miejsce na urlop zarówno dla fanów sportów wodnych, jak również rodzin z dziećmi. Teneryfa oferuje zwiedzającym mnóstwo ciekawych parków tematycznych, m.in. Park Narodowy Teide, Jungle Park, Monkey Park oraz egzotyczny Loro Park. Są również atrakcje dla lubiących pograć w golfa, popływać katamaranem i spróbować swoich sił w jednym ze sportów wodnych (kitesurfingu, windsurfingu, nurkowaniu).

Wszystko w przyjemnym klimacie, ciepłym, hiszpańskim słońcu i na piaszczystych plażach. Wymarzone miejsce na urlop! Ale czy bezpieczne? Co, gdy wydarzy się wypadek np. podczas nurkowania, czy ubezpieczenie kupione razem z wycieczką na Teneryfę wystarczy? Czy może warto dokupić prywatne – a jeżeli tak to jakie ubezpieczenie na Teneryfę wybrać?

Artykuł w skrócie:

  • Biura podróży niestety często oszczędzają na polisach. Warto się ubezpieczyć dodatkowo, szczególnie że nie jest to drogie.
  • Dobra polisa to minimum 30 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Powinna obejmować ona również transport do kraju.
  • Kupując ubezpieczenie pomyśl o ochronie swojego bagażu i wskazaniu sportów które planujesz uprawiać (w tym nurkowanie).
Kup ubezpieczenie

Wybieramy ubezpieczenie na Teneryfę

Absolutnym minimum ubezpieczeniowym przy wyjeździe na Teneryfę jest ochrona NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz kosztów leczenia. Przydatna może być również polisa OC w życiu prywatnym (pokrywająca wydatki związane z poczynionymi przez nas szkodami, np. przypadkowe zniszczenie wyposażenia hotelu, uszkodzenie wypożyczonego sprzętu wodnego). Warto zastanowić się, czy nie wykupić dodatkowych opcji np. ubezpieczenia bagażu od kradzieży lub zgubienia. Dokładniej tym tematem ubezpieczenia zajmujemy się w artykule Jakie ubezpieczenie do Hiszpanii wybrać?

Piękny zachód słońca na Teneryfie (foto: pixabay)

Z pewnością nie warto wybierać najtańszych ofert, o najniższych sumach gwarancyjnych (poniżej 30.000 euro) – w razie wypadku nie wystarczają one na pokrycie kosztów zabiegów lub dłuższego pobytu w szpitalu i trzeba będzie płacić z własnej kieszeni. Niska cena ubezpieczenia bardzo często oznacza zmniejszenie zakresu ochrony, czyli tzw. wyłączenia (sytuacje w których polisa nie chroni, np. w trakcie poruszania się poza wyznaczonymi szlakami) lub właśnie zmniejszenie sumy gwarancyjnej (kwoty, do wysokości której koszty pokrywa ubezpieczyciel).

Przy wyborze polisy warto skorzystać z porównywarki z możliwością szybkiego zakupu, w której zaznaczamy interesujące nas opcje. Jedną z lepszych na rynku udostępniamy po prawej stronie. To, co dla niektórych towarzystw jest w standardzie, dla innych będzie opcją – płatną oczywiście dodatkowo. Często po porównaniu kilku ofert okazuje się, że ta, która na początku wydawała się być najtańsza, tak naprawdę najtańsza nie jest.

Sporty ekstremalne płatne dodatkowo

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas powinny się zainteresować listą sportów uznanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe za ekstremalne. Znajduje się na niej wiele atrakcji oferowanych na Teneryfie, m.in. kitesurfing, nurkowanie, kolarstwo górskie, windsurfing.

Koszty takiego ubezpieczenia są wyższe, ale obejmują również wypadki, które zdarzą się w czasie uprawiania takiego sportu. Warto rozważyć wykupienie rozszerzonego zakresu ubezpieczenia, zwłaszcza, że podczas wakacji w ciepłych krajach chętnych do spróbowania nowych aktywności nie brakuje. Wyspy Kanaryjskie są idealnym do tego miejscem. Uwaga! Często zdarza się, że biura podróży w ogóle nie oferuję tego typu ochrony. Wiadomo, każda oszczędność (również w koszcie polisy) to dla nich zysk.

Zanim podpisze się umowę ubezpieczenia na Teneryfę warto poświęcić chwilę czasu na przeczytanie OWU– ogólnych warunków ubezpieczenia. Proponowana przez nas porównywarka takie informacje również prezentuje. To tam znajdują się wszystkie informacje dotyczące zakresu obowiązywania polisy, procedury skorzystania z niej w razie potrzeby oraz definicje wszystkich pojęć. Dokument polisy (wraz z OWU i telefonem alarmowym) warto mieć przy sobie w trakcie urlopu, by w razie wypadku jak najszybciej zgłosić sprawę ubezpieczycielowi.

4.4/5 - (9 votes)