Ubezpieczenie do Kambodży

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

W Kambodży można czuć się bezpiecznie

Znana przede wszystkim ze świątyń Angkor Wat i na szczęście minionej już dyktatury Czerwonych Khmerów, Kambodża jest dzisiaj chętnie odwiedzana przez turystów podróżujących po Azji Południowo-Wschodniej. Podróż tam jest z reguły bezpieczna, ale warto pamiętać o kilku rzeczach oraz wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kambodży rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kambodży

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Nurkowanie czy tylko zwiedzanie?

Zastanawiając się nad zakupem polisy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy planujemy na miejscu uprawiać sporty, które mogą zostać uznane przez ubezpieczyciela za sporty Ankor Watpodwyższonego ryzyka lub ekstremalne. Do takich aktywności może zostać zaliczone nurkowanie. Jeśli zatem mamy w planach nurkowanie, wykupmy polisę turystyczną, która swoim zakresem obejmie taką aktywność. W tym celu, po wybraniu polisy ale przed jej zakupem przeczytajmy uważnie OWU a szczególnie dział wyłączenia.

Kup ubezpieczenie

Mimo, że Kambodża jest dosyć bezpiecznym krajem, wielu turystów uskarża się, szczególnie podczas wizyty w Ankor Wat na nachalnych autochtonów oraz kradzieże. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu przed jego utratą w przypadku kradzieży i rozboju lub zwykłego zagubienia na lotnisku.

Koszty leczenia a zwrot pieniędzy

W Kambodży istnieje ryzyko zachorowania na malarię. Warto, by zwrot kosztów leczenia obejmował również zachorowania na choroby tropikalne. Polskie MSZ podaje, że w Kambodży nie ma państwowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych oraz że koszt wizyty u lekarza może wynosić 15-40 USD. Za pobyt w prywatnej klinice zapłacimy od 80 do nawet 200 USD.

Czy kupować dodatkową polisę jadąc z biurem podróży?

Czy warto rozważać zakup polisy, jeśli jedziemy z biurem podróży? Zdecydowanie tak. Ubezpieczenia, które oferują biura często są niewystarczające, np. zwrot kosztów leczenia jest możliwy do bardzo niskich kwot, nie wspominając o braku takich usług jak pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego czy pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem. Dokładniej ten temat poruszamy w artykule polisa z biura podróży

Gdzie kupić dobre ubezpieczenie turystyczne do Kambodży?

Polisę możemy wykupić już w tym momencie, całkowicie przez Internet. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki z prawej strony, która porówna za nas dziesiątki ofert i wybierze najtańszą. Możemy poszerzyć zakres naszej ochrony m.in. o OC, bagaż lub ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów choroby przewlekłej. Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania, choćby tylko w celu poznania ceny polisy. Nie warto przepłacać – warto porównywać!

Artykuły