Ubezpieczenie do Tunezji

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Kolorowy zawrót głowy

Tunezja to bardzo słoneczny kraj. To w połączeniu z ciepłym morzem daje nam niemal gwarancję udanego wypoczynku. Dla osób, które są chętne wrażeń Tunezja oferuje również ekscytujące wycieczki połączone z uprawianiem sportów ekstremalnych. Czas tam spędzony można również poświęcić na zwiedzaniu zabytków oraz podziwianiu wspaniałej kultury.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Tunezji rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Tunezji

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Afrykańskie wakacje

rynek w tunezji

Tunezja to kraj leżący w kręgu cywilizacji arabskiej, dlatego dla Europejczyków wiele panujących tam zwyczajów pozostaje zupełnie obce. Jak się zachowywać w nowej dla nas kulturze, na co zwrócić uwagę przed wyjazdem do Afryki? Przede wszystkim zdrowie. W Tunezji nie obejmuje nas ubezpieczenie opłacane w ramach NFZ-tu. Dlatego jesteśmy zdani na własny portfel, bądź też na wykupienie polisy, czyli dodatkowego ubezpieczenia. Przed wyjazdem warto zaszczepić się na polio i tężec, zaleca się także zabranie leków na problemy jelitowe. Kiedy już będziemy na miejscu powinniśmy stopniowo wprowadzać do naszego menu rarytasy kuchni tunezyjskiej. Zaleca się także picie tylko butelkowanych napojów.

Wybierając się na urlop do Tunezji warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie ze względu na koszty leczenia. Wizyta u lekarza ogólnego to koszt rzędu 30-50 dinarów tunezyjskich, w szpitalu publicznym doba – bez kosztów leczenia wynosi od 30 do 50 DT, natomiast za opiekę w szpitalu prywatnym zapłacimy od 200 DT za dobę. Warto zatem zabezpieczyć się i wykupić ubezpieczenie dodatkowe, dzięki któremu w większości sytuacji i miejsc załatwimy wszystkie sprawy związane z opieką medyczną bezgotówkowo. Ponadto należy zwrócić uwagę na zapewnienie przez ubezpieczyciela pokrycia ewentualnych kosztów transportu medycznego do kraju – inaczej w skrajnych przypadkach zrujnujemy się finansowo na długie miesiące.

Kup ubezpieczenie

Warto przy kupnie dodatkowego ubezpieczenia zabezpieczyć się także przed utratą bagażu wskutek kradzieży(wysoki stopień przestępczości pospolitej). Korzystając z wyszukiwarki ubezpieczeniowej bez problemu dokładnie określimy wszelkie swoje oczekiwania a system pozwoli dokonać nam wyboru pomiędzy najbardziej konkurencyjnymi ofertami. W Tunezji obowiązuje co prawda Zielona Karta dla kierowców, warto jednak wzmocnić jej zakres dodatkowym ubezpieczeniem. Zwłaszcza, że jazda po Tunezji jest specyficznym rodzajem tamtejszego folkloru, który dla Europejczyka początkowo może wydawać się nieco chaotyczny. Warto pomyśleć o tym, aby żadna sytuacja losowa nie zaburzyła nam urlopu.

Artykuły