Ubezpieczenie do Izraela

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Ziemia Święta i okolice tylko z dobrą polisą

Rozwój turystyki pielgrzymkowej doprowadził do aktywizacji biur podróży w tym zakresie. Jednak oferowane przez nie ubezpieczenie nie zawsze wystarczy. Jednym z bardziej popularnych kierunków jest Ziemia Święta – zatem Izrael. Jak odpowiednio przygotować się na taką podróż, czyli jaką polisę turystyczną wybrać?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Izraela rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Leczenie całkowicie z własnego portfela

Należy pamiętać, że na terenie Izraela Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest honorowana i nie możemy sobie rościć żadnych przywilejów z racji jej posiadania. Dlatego też należy koniecznie wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. JeruzalemMożna dodatkowo poszerzyć jego zakres poprzez wykupienie pakietów ochrony: NNW, assistance, ubezpieczenie przed kradzieżą czy utratą bagażu wskutek problemów na lotnisku. Kupując kilka rodzajów ubezpieczenia w pakiecie (np. za pomocą udostępnionego z kalkulatora) na pewno zapłacimy mniej niż, gdy mielibyśmy je nabyć osobno. Planując wynajmowanie samochodu, obowiązkowo należy wykupić ubezpieczenie komunikacyjne, ponieważ w Izraelu obowiązuje Zielona Karta.

Kup ubezpieczenie

Nie powinniśmy dać się zwieść biurom organizującym pielgrzymki czy wyjazdy, proponującym nam ubezpieczenie w biurze. Należy koniecznie sprawdzić czy dane ubezpieczenie jest wystarczające na podróż do danego kraju i czy kwota ubezpieczenia pokryje ewentualnie poniesione przez nas koszty. Jak czytamy na jednym z portali podróżniczych:

Ze względu na bardzo wysokie koszty usług medycznych warto wykupić w Polsce stosowne ubezpieczenia. Zalecane jest, aby polska polisa ubezpieczeniowa obejmująca koszty leczenia za granicą opiewała na kwotę gwarancyjną nie mniejszą niż 50 000 EUR.

Korzystając z naszej wyszukiwarki, porównacie państwo ofertę wielu towarzystw również w tym wymiarze.

Standardy leczenia niosą ze sobą koszty

Izrael to kraj rozwinięty. Nie powinniśmy się obawiać problemów związanych ze znalezieniem opieki medycznej na zadowalającym nas standardzie. Za opiekę medyczną oczywiście jako turyści, będziemy musieli zapłacić. Wizyta u lekarza ogólnego to koszt rzędu 200 USD. Za poradę specjalisty w bardziej skomplikowanych przypadkach zapłacimy około 300 USD. Natomiast jeśli nasz stan zdrowia będzie wymagał hospitalizacji to za każdą dobę pobytu w szpitalu, nie wliczając w to oczywiście badań ambulatoryjnych i opieki specjalisty będziemy obciążeni kosztami rzędu 1000 USD. Stąd potrzeba ubezpieczenia turystycznego do Izraela o wysokiej sumie przeznaczonej na leczenie i transport do kraju (i największy minus darmowych ofert z biur podróży).

Izrael
4 (80%) 2