Ubezpieczenie do Turcji

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Bezpieczny odpoczynek na tureckiej riwierze

Turcja jest krajem bogatym kulturowo. Otaczają go cztery morza, które zwiększają atrakcyjność tamtego rejonu. Często występująca słoneczna pogoda oraz mnogość kurortów gwarantują udany wypoczynek na tamtejszych plażach.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Turcji rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Jak wygląda leczenie w Turcji

Koszty leczenia w Turcji nie są małe a należy pamiętać, że karta EKUZ nie ma na tureckiej riwierze żadnego znaczenia. Wybierając się w podróż koniecznie trzeba zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie zdrowia i naszego portfela.

turecka plaża

Wizyta u lekarza ogólnego to w Turcji koszt około 50 USD. Za leczenie szpitalne w placówkach publicznych również zapłacimy około 50 USD (koszt hospitalizacji bez badań), podczas gdy w placówkach prywatnych ceny mogą wzrosnąć nawet do 500 USD. Trzeba zaznaczyć, że pomimo iż Turcja wciąż się rozwija to jednak stan placówek publicznych jest jeszcze daleki od zadowalającego. Dlatego lepiej korzystać z placówek prywatnych. Jak w większości krajów transport chorego do kraju trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Bądź mądry przed szkodą

Wybierając się na urlop do Turcji warto odpowiednio się do tego przygotować. Mimo, iż oficjalnie nie jest to wymagane, zaleca się szczepienia przeciw gruźlicy, tężcowi i polio. Można także dodatkowo zaszczepić się na żółtaczkę typu A. Należy pamiętać także o zabraniu ze sobą odpowiednich kremów z filtrem i osłony na głowę, bo w tamtym rejonie słońce operuje znacznie mocniej.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowo z uwagi na to, że na terenie Turcji nie obowiązuje EKUZ koniecznie należy zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne – choć oficjalnie nie jest to wymagane. Musimy mieć jednak świadomość, że wtedy wszystkie koszta związane z leczeniem i akcjami ratunkowymi pokrywać będziemy z własnego budżetu. Wygodnym sposobem przy wyborze dodatkowego ubezpieczenia jest korzystanie z porównywarki, po wprowadzeniu danych i konkretnych oczekiwań system wybierze dla nas kilka konkurencyjnych ofert. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy oferta ubezpieczeniowa obejmuje także azjatycką część kraju. Koniecznie należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Wykupując ubezpieczenie już wcześniej w Polsce będziemy czuć się bezpiecznie podczas urlopu a wypoczynek będzie bardziej owocny.

Turcja
4.8 (95%) 4